Легендарну співачку Ніну Матвієнко проводжають в останню путь у Києві

З легендою прощаються у Національній Філармонії України.

Сьогодні, 11 жовтня, в останню путь проводжають Народну артистку України Ніну Матвієнко.

Як повідомляють ЗМІ, від 11 години ранку біля Національній Філармонії України почали збиратися люди, які хотіли віддати шану легендарній співачці. Наразі до входу у філармонію вишукувалася чимала черга. Прихильники несуть квіти, більшість з букетів – у патріотичних, синьо-жовтих кольорах.

Серед зірок наразі присутній співак і танцівник Амадор Лопес.

Ніна Матвієнко померла 8 жовтня у 75-річному віці. Про її смерть повідомила донька, співачка Тоня Матвієнко.

Близькі артистки зауважили, що вона хотіла, щоб її запамʼятали доброю, світлою, щирою та вдячною людиною. Рідні також попросили не знімати труну Матвієнко зблизька, фото- та відеофіксація – тільки загальним планом.

Також родина артистки наголосила, що не буде розголошувати подробиці смерті артистки, а також давати «ексклюзивні» коментарі.

Раніше президент Зеленський висловив співчуття рідним і близьким Народної артистки України Ніни Матвієнко. Також мер столиці Кличко висловив співчуття у звʼязку зі смертю Народної артистки України та Почесного громадянина міста Києва Ніни Матвієнко.

Чимало українців та колег артистки публікували співчутливі дописи в пам’ять про легендарну співачку, віддавали шану її таланту. Однак були й такі, хто в день смерті артистки наважився закидати їй сепаратизм та ватні погляди. Зокрема, пригадали, що Ніна Матвієнко називала російсько-українську війну братовбивчою, не виступала в зоні АТО і навіть проклинала захисників України. Тим часом історик і журналіст Едуард Андрющенко оприлюднив у мережі документи, котрі свідчать, що КДБ стежив за Ніною Матвієнко через проукраїнську позицію.

Після церемонії прощання Народну артистку поховають на Звіринецькому кладовищі.

Ніна Матвієнко народилася 1947 року у селі Неділище Житомирської області. Була п’ятою дитиною з одинадцяти. Бідні батьки віддали Ніну до школи-інтернату для дітей з багатодітних сімей.

Після навчання вона влаштувалася на завод “Хіммаш”. На зарплату пошила собі пальто й поїхала до Києва на пробу в народний хор імені Верьовки. 1968 року її туди взяли. Так розпочалась кар’єра Ніни Матвієнко.

У хорі Верьовки вона виступала понад 20 років. Їздила на всесоюзні музичні конкурси та на гастролі. Ніколи не співала російською, через що радянська влада деякий час забороняла артистці виїжджати за кордон. На що вона казала: “Хочете російської пісні – Зикіну слухайте”.

1975 року співачка заочно закінчила філологічний факультет КНУ імені Тараса Шевченка. Вона збирала українські народні пісні та перекази, друкувала власні вірші та статті. 2003 року видала біографічну книгу “Ой, розорю нивку широкую”.

1985 року Ніна Матвієнко стала народною артисткою УРСР. 1988-го отримала Національну премію імені Тараса Шевченка.

2006 року співачка отримала звання “Героя України”. Вона критикувала лідерів Євромайдану, але 2022 року різко засудила вторгнення РФ в Україну та попередила російських військових про розплату.

У Ніни Матвієнко залишився чоловік Петро Гончар та їхні спільні діти – Іван, Андрій та Антоніна.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *