Художниця Марина Соченко запрошує на ювілейну виставку

Марина Соченко – відома українська художниця, волонтерка, яка плідно працює в галузі образотворчого мистецтва майже 30 років, запрошує на свою ювілейну виставку.

В її творчому доробку 45 персональних виставок, учасник більш ніж 50 міжнародних та всеукраїнських виставок. 20 років викладає в Національній Академії образотворчих мистецтв і архітектури.

Заслужений діяч мистецтв України. Старший викладач кафедри живопису. Член Національної спілки художників України. Її творчість базується на глибокій національній традиції, патріотизмі. Художниця поєднує високий професіоналізм з активною громадянською позицією.

Нині на ретроспективній виставці мисткині  представлено 87 творів, створених протягом тридцятирічної творчої діяльності.

Художниця представляє свою дипломну картину «Весільний коровай»1989 р.; дипломну роботу аспірантури Академії мистецтв -триптих «Світе, ясний, світе, тихий»; «Гусячий рай».

Багато років працює над серією на тему українських народних пісень, Різдвяним циклом, пейзажами Києва, портретами, натюрмортами. Її надихає мальовниче село Потік на Київщині, де має творчу майстерню. Багато картин створено саме там.

Продовжують експозицію і нові твори 2017-18 років: «Пам’яті Бойчука» та «Молімся за Україну»,що присвячений Леопольду Ященку і його хору.

На виставці розміщено також історичні портрети героїв визвольних змагань за НезалежністьУкраїни, над якими мисткиня працює протягом останніх років, адже вважає за необхідне розкриття цієї теми в образотворчому мистецтві.

Коли почалася російсько-українська війна художниця, яка була активною учасницею Революції Гідності, ходила разом з волонтерами до шпиталів, допомагала та малювала портрети поранених, добровольців, які пішли на фронт прямо з Майдану.

Вони розповідали про загиблих побратимів, просили намалювати їх. Так виникли образи героїв, що віддали своє життя заради майбутнього України. Зокрема роботу «Вічна слава Героям» художниця присвятила полеглим бійцям батальйону «Донбас».

У складі високомобільної групи центру морально-психологічного забезпечення Збройних  Сил України Марина Соченко була на передовій лінії фронту, де виконала 65 портретів героїв, захисників України. Бійці, їх фронтове братерство, не просто справляють враження силою духу, переконаннями, а й вчать мудрості, якої треба вчитися роками, а то й все життя.

Ці твори також входять до складу експозиції. Вони розповідають про героїчну сторінку новітньої історії України, яка, втрачаючи кращих своїх синів і дочок, героїчно бореться за свою соборність, свободу і незалежність.

Виставка експонується в муніципальній Галереї мистецтв Деснянського Району за адресою: вул. Т.Драйзера, 6. Галерея працює з 12:00 до 19:00, у суботу та неділю з 11:00 до 17, понеділок – вихідний. Їхати від станції метро «Чернігівська», трамвай № 35, 28; маршрутка № 414, 416 до зупинки «Сільпо».

Довідково

Марина Петрівна Соченко народилася 22 грудня 1963 року в Києві в сім’ї військовослужбовця. У зв’язку зі службою батька сім’я багато переїздила. З дев’яти років навчалася в художній школі №2 на Березняках, потім в республіканській художній школі імені Тараса Шевченка. Декілька років студіювала рисунок в приватній школі видатного українського художника, відомого шістдесятника В.І. Зарецького, дружба з яким вплинула на подальшу долю художниці, укріпила у виборі майбутньої професії.

В 1989 році закінчила Київський художній інститут (НАОМА) та захистила диплом під назвою «Весільний коровай», що став творчим звітом після 15 років академічних студій, та результатом наполегливого пошуку самостійного шляху в мистецтві.

З 1989 по 1993 рік працювала викладачем живопису в Київському промисловому технікумі (Інститут ім. М.Бойчука).

З 1993 по 1997- аспірантура в Академії мистецтв. Магістр.

З 1998 року старший викладач кафедри живопису та композиції Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури.

В творчому доробку мисткині 45 персональних виставок. Учасник більш ніж 50 Всеукраїнських і зарубіжних виставок.

   Персональні виставки:

  • 2013 рік – виставка на підтримку Революції Гідності –Київський Будинок профспілок.
  • 22 грудня 2013 року- ювілейна виставка на Майдані Незалежності під час Народного віче.
  • 2014 рік– Національний музей літератури України «Обличчя Майдану»
  • 2015 рік – Меморіальний Музей Тараса Шевченка «Борітеся – поборете»
  • 2015 рік – Верховна Рада України «Обличчя Майдану».
  • 2016 рік –Музей Шістдесятництва «Воїни Світла».
  • 2016 рік – Київський військовий ліцей імені Івана Богуна « В своїй хаті -своя правда, і сила, і воля».
  • 2017 рік – Український Дім «Заради майбутнього України»
  • 2017 рік – Український Дім «До Дня Збройних Сил України»
  • 2018 рік – «Ніхто крім нас», Музей Шістдесятництва. Київ
  • 2018 рік – «До 80-річчя Леопольда Ященка» Музей Івана Гончара. Київ.
  • 2018 рік – «Заради майбутнього», Історико- культурний заповідник «Чернігів стародавній». Чернігів.

Започаткувала проект «Волонтери – дітям», в рамках якого проводить серію виставок у школах Києва «Заради майбутнього України» з метою патріотичного виховання дітей, навернення їх до історичного коріння, любові до мови і культури України.

На Аскольдовій Могилі у військовій каплиці «Воздвиження Хреста Господнього» художниця створила розпис«Покрова Богородиці», присвячений Героям, полеглим за Україну, де зобразила 55 портретів героїв визвольних змагань за незалежність України – від часів Київської Русі, Козаччини, УНР, УПА до новітньої російсько-української війни.

Серед них портрети Героїв Небесної Сотні, добровольців, кіборгів, воїнів ЗСУ. Цей проект є початком втілення ідеї створення національного Пантеону військової слави України. Робота над розписом триває.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *