«Хорея козацька» полонила киян піснями Січових стрільців
В Колонній залі Київради мистецький гурт «Хорея козацька» 1 листопада протягом кількох годин виконував пісні Українських січових стрільців, твори періоду визвольних змагань, Української революції 1917 – 1921 років. Лунали і пісні на вірші Тараса Шевченка, класиків літератури.
Цей мистецький захід було присвячено 100-річчю з дня створення Західно-Української Народної Республіки. Послухати «Хорею козацьку», а особливо заслуженого артиста України Тараса Компаніченка прийшло приблизно двісті киян, була повнісінька зала.
Коли «Хорея козацька» почала виконувати знаменитий «Заповіт» Тараса Шевченка усі глядачі піднялися зі своїх місць, а потім довго і тепло аплодували. Це було дуже зворушливо, щемно.
Вже традиційно подібні культурно-мистецькі заходи, які організовують на волонтерських, громадських засадах ігнорують високі державні діячі, політики, чиновники, які відповідають за гуманітарну сферу.
Згадаймо бодай велику художню виставку – всеукраїнську бієнале мистецтва історичного жанру “Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників”. Експозиція була присвячена 100-річчю проголошення незалежності Української Народної Республіки. Її було розгорнуто в Центральному будинку художника. Її проігнорували і міністр культури Євген Нищук, і віце-прем’єр В’ячеслав Кириленко.
Того вечора, 1 листопада, в Колонній залі ми не побачили серед глядачів ані мера Віталія Кличка, ані секретаря Київради Володимира Прокопіва. Навіть керівники гуманітарних департаментів КМДА та їх заступники «забули» про цю мистецьку подію. Співати разом з усіма «Червону калину» не «за протоколом»?
До речі, Віталій Кличко того дня був присутнім на іншій події – взяв участь у відкритті Veteran Hub. А тут вже був віп-рівень, адже презентацію Veteran Hub відвідали посли США та Японії, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.
Пісні Січових стрільців мера Кличка та його команду чомусь не привабили.
Не знайшов дороги на мистецький вечір і віце-прем’єр з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко. Хоч знайшов час обуритися у Твіттері санкціями, які путінська Росія застосувала проти нього.
Якщо поцікавимося дописами Кириленка в соцмережах, то побачимо, що він все ж знаходить час на відвідання різних заходів, в тому числі не зовсім культурологічного профілю.
Не зацікавився патріотичним музичним вечором і міністр культури України Євген Нищук з чисельною міністерською командою. Нищук не прийшов, бо не було віп-персон?
Зрештою, на багатьох інших культурно-мистецьких заходах за участю громадськості бачимо подібне ігнорування. Запитується, для кого влада пише постанови, видає циркуляри, розпорядження про “відзначення історичних подій, вшанування…”, про посилення патріотичного виховання? Для простого народу?
А цей народ і без чиновницьких циркулярів живе з патріотизмом у серці. Треба було бачити, з якою неймовірною теплотою і щирістю сприймали глядачі усі виступи “Хореї козацької”, як довго не відпускали талановитих співаків зі сцени. Це було вражаюче.
Фото “Українського репортера”