Французький художник висиджує курчат

Цей 44-річний французький художник-акціоніст Абраам Пуаншеваль давно відомий своїми дивакуватими експериментами. Цього разу він вирішив… висидіти курчат.

І експеримент, здається, успішний – уже вилупилося перше курча. Щоправда, новонароджена пташка поки що не вилазить із шкаралупи, та й артист чекає на вилуплення ще восьми курчат, аби провести з ними три доби в прозорій клітці. Лише після цього він зможе повернутися до звичного життя. Ця затія розпочалася три тижні тому – 29 березня у скляному віварії паризького музею Palais de Tokyo.

Протягом усього перформансу під назвою “Яйце” пан Пуаншеваль сидів на спеціально пристосованому стільці, у термоковдрі, яку вигадав корейський художник-акціоніст Сон Лю Лі, і яка підтримує високу температуру тіла.

Абраам Пуаншеваль відомий тим, що плавав усередині закритої пластикової пляшки річкою Роні, жив 13 днів в опудалі ведмедя у паризькому Музеї полювання і природи. Там він харчувався хробаками і жуками, аби наслідувати ведмежу дієту. На початку цього року він провів тиждень замурованим між двома частинами 12-тонного каменя. Однак висиджування курячих яєць, попри, здавалось би, банальний опис, виявилося чи не найскладнішим завданням, яке акціоніст сам собі поставив.

Він міг відлучатися із прозорої клітки лише на півгодини на добу. Задовольняв свої потреби у спеціальну коробку під стільцем, а харчувався лише їжею, яка могла “розігріти”. Зокрема, імбирем, аби підтримувати температуру тіла на рівні 37 градусів.

“Йому було дуже важко. Він і спав на яйцях. Це виявилося набагато складнішим, аніж сидіти замурованим у камені”, – сказала прес-секретар музею.

Деякі критики називають пана Пуаншеваля найекстремальнішим артистом Франції.

Як зауважив батько художника Крістіан Пуаншеваль (відомий винайденням таблеток, які надають кишковим газам трояндового аромату), у сина в дитинстві було улюблене ручне курча.

Усі курчата, які з’являться на світ, потім поїдуть на мальовничу ферму на південному заході Франції.

Абраам зізнався, що на цей перформанс його надихнув твір Гі де Мопассана “Туан”, де дружина паралізованого власника кабаре використовувала тепло його тіла для висиджування яєць.

А між тим пан Пуаншеваль, тільки-но завершить цей експеримент, відразу візьметься за втілення своєї дитячої мрії – “пройтися хмарами”. Що саме мається на увазі, і як він це планує здійснити, художник поки не розповідає. Що ж, будемо слідкувати за подіями.

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.