Уряд оголосив новий конкурс на голову Держкіно

27 листопада Кабінет Міністрів України оголосив новий конкурс на вакантну посаду голови Державного агентства з питань кіно.

Про це на пресконференції 29 листопада повідомив міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський, – повідомляє detector.media.

На «Урядовому порталі» відповідне рішення поки що не опубліковано.

Перший заступник міністра культури, молоді та спорту Анатолій Максимчук на запитання журналістів, чи не завадить конкурсу позов Юлії Сінькевич, яка не пройшла останній етап попереднього конкурсу на посаду голови Держкіно, відповів: «Якщо буде судове рішення і буде визнано якісь порушення, то в судовому рішенні буде зазначено, яким чином треба буде поновити права цієї людини. І від того, яке буде рішення суду, буде залежати, як держава має на це відреагувати».

Нагадаємо, 4 жовтня Кабінет Міністрів України оголосив конкурс на посаду голови Державного агентства України з питань кіно. На посаду претендували 13 кандидатів, але після першого етапу їх залишилося вісім. На останньому етапу конкурсу залишилася одна кандидатка – генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич. Але 21 листопада вона не набрала достатньої кількості балів за результатами співбесіди у четвертому турі конкурсу й не пройшла далі.

Представники української спільноти написали відкритого листа президенту, прем’єр-міністру й міністру культури, молоді та спорту з вимогою переглянути результати співбесіди Юлії Сінькевич на посаду голови Держкіно. Спілка кінематографістів закликала скасувати результати конкурсу та назвати імена відповідальних за ці результати.

Сама Юлія Сінькевич заявила, що звернеться до Кабміну та суду через результати конкурсу на посаду голови Держкіно.

Голова Національного агентства з питань державної служби Олександр Стародубцев запропонував провести повторний спрощений конкурс, у якому візьмуть участь усі незадоволені результатами конкурсу кандидати.

В інтерв’ю «Детектору медіа» Юлія Сінькевич розповіла, як прийшла в кіно та чому хотіла очолити Держкіно, а також про Одеський фестиваль, успіхи українського кіно у світі, проблеми та виклики, що стоять перед українською кіноіндустрією, і способи їх вирішення.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *