Стартував Одеський міжнародний кінофестиваль

Восьмий Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив конкурсну програму.

З 911 фільмів, поданих на участь із 81 країни, селекційна комісія відібрала 12 кінострічок. За Гран-прі ОМКФ-2017 – «Золотий Дюк» та інші нагороди міжнародного конкурсу будуть змагатися кінострічки з Китаю, України, Сербії, Австрії, Литви, Ізраїлю, Естонії, Франції, Бразилії, Грузії, Бельгії та Іспанії. Більшість із них уже відзначені нагородами на кінофестивалях класу А. В національній програмі заявлено 6 повнометражних і 17 короткометражних фільмів, а дві українські стрічки братимуть участь водночас у міжнародному та національному конкурсах.

Під час кінофестивалю відбудеться світова прем’єра документально-ігрового фільму Валентина Васяновича «Рівень чорного». Стрічку також буде представлено у національному конкурсі фестивалю.

За інформацією Національної спілки кінематографістів України, до національної конкурсної програми 8-го кінофестивалю увійшли чотири фільми режисерів – членів НСКУ, серед яких документальний фільм Романа Бондарчука «Dixie Land», трагікомедія Аркадія Непиталюка «Припутні», документальний фільм Сергія Буковського «Головна роль».

Міжнародна конкурсна програма ОМКФ-2017:

1. Іспанська сімейна драма «Літо 1993» (Estiu 1993) Клари Сімон про 6-річну дівчинку Фріду, яка після смерті матері намагається адаптуватися до нового життя в родині свого дядька.
2. Грузинська стрічка «Моя щаслива родина» (Chemi Bednieri Ojakhi) Нани Еквтімішвілі та Сімона Гросса, в якій автори з нового ракурсу поглянули на звичну тему батьків, дітей та кризи середнього віку.
3. Трагікомедія «Реквієм за пані Й» (Rekvijem za gospodju J) сербського режисера Бояна Вулетіча розповідає про те, як нелегко відважитися на самогубство, навіть якщо ти все спланувала, з усіма попрощалася і, здається, далі жити немає для чого.
4. Україно-австрійський драматичний фільм «Січень-березень» (Ugly), знятий Юрієм Речинським, – нелінійна стрічка про кохання, хворобу, смерть та руйнацію.
5. Французька стрічка «Сирота» (Orpheline) Арно де Пальєра – драматичний трилер, що представляє історії чотирьох жінок різного віку в різні моменти життя, що сплітаються в одне, демонструючи вплив часу та життєві протиріччя.
6. Повнометражний дебют естонського режисера Валло Тоомла «Самозванці» (Teesklejad) – психологічна драма про істину та ілюзії у сімейних стосунках.
7. Сатирична комедія «Король бельгійців» (King of the Belgians), у якій король Бельгії загубився на Балканах і починає подорож, повну божевільних зустрічей.
8. Стрічка «Іній» (Frost) литовського режисера Шарунаса Бартаса, створена в ко-продукції України, Литви, Польщі та Франції. У цій психологічній воєнній драмі одну з ролей виконала французька актриса Ванесса Параді.
9. Комедія абсурду «Вільно й легко» виробництва Китаю розказує історії жителів маленького китайського містечка. Поведінка усіх персонажів – суцільний фарс, котрий сплітається у картину аморального суспільства цього міста.
10. Бразильсько-французький фільм «Габріель і гора» (Gabriel e a montanha) – драматична історія подорожі юнака Африкою. Він знайомиться з місцевими жителями, їхнім побутом, поглядом на життя і крізь призму нових знань починає по-іншому дивитися на власне життя.
11. Дебютна повнометражна стрічка молодої режисерки Майсалун Хамуд «Ні тут, ні там» (Bar bahr). Драматична історія тель-авівського життя трьох молодих жінок, палестинок з ізраїльським громадянством, яких вдома сприймають напівпалестинками, а в Тель-Авіві – напівізраїльтянками.
Також на Одеському кінофестивалі відбудеться світова прем’єра нового фільму «Рівень чорного» українського режисера Валентина Васяновича.

Національна конкурсна програма ОМКФ-2017:

1. Нова робота Романа Бондарчука «Dixie Land» про дитячий музичний колектив та непростий вибір.
2. Стрічка «Стрімголов» – повнометражний дебют режисерки Марини Степанської.
3. Трагікомедія режисера Аркадія Непиталюка «Припутні» – перший повнометражний український фільм, де майже всі герої розмовляють суржиком. На 8-му ОМКФ відбудеться світова прем’єра кінострічки. 4.«Січень-березень» – українсько-австрійський драматичний фільм, знятий Юрієм Речинським.
5. Документально-ігровий драматичний фільм «Рівень чорного» режисера Валентина Васяновича.
6. Документальний фільм Сергія Буковського «Головна роль», лауреат премії «Золота Дзиґа» в категорії «Найкращий документальний фільм».

Також в національній конкурсній програмі покажуть 17 короткометражних фільмів:

1. «Бузок», режисер Катерина Горностай.
2. «До фігури батька» – Ліза Бабенко.
3. «Причинна» – Андрій Щербак.
4. «Eluvium – regenerative being» – Стас Сантімов.
5. «Запаморочення» – Юра Катинський.
6. «Новосілля» – Надія Парфан.
7. «Ні! Ні! Ні!» – Микола Рідний.
8. «Merry-go-round» – Ігор Подольчак.
9. «Солатуім» – Крістіна Тинькевич.
10. «Ленінопад» – Світлана Шимко.
11. «Технічна перерва» – Філіп Сотниченко.
12. «Тимчасово» – Оксана Карпович.
13. «А ви любите Держпром?» – Вікторія Белявська.
14. «Випуск ’97» – Павло Остріков.
15. «Чудове чудовисько» – Сергій Мельниченко.
16. «Завтра ти обов’язково одужаєш» – Станіслав Битюцький. 17.«Благодать» – Жанна Озірна.

Що ж, побажаємо нашим стрічкам перемоги.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *