Кінострічці “Зошит війни” не видали прокатного посвідчення

Вітчизняну кінострічку про бойові дії на сході країни поки що не зможуть побачити українські глядачі. Фільм режисера Романа Любого “Зошит війни” про війну на Донбасі не отримав прокатного посвідчення від Держагентства України з питань кіно.

Про це повідомляє НВ.

В основі кінофільму – особисті відеозаписи українських воїнів. Ця робота на фестивалі Docudays UA 2020 року здобула приз глядацьких симпатій і дві спеціальні нагороди, а на кінофестивалі Kharkiv MeetDocs того ж року стрічку визнали найкращою.

2 вересня “Зошит війни” мали розпочати показувати в українських кінотеатрах, і 10 гривень із кожного проданого квитка планували передати благодійному фонду допомоги армії “Повернись живим” на придбання комплексів спостереження для військових.

За інформацією видання “НВ”, Держкіно видало дозвіл тільки на кілька спецпоказів фільму.

Директор 86PROKAT Ілля Гладштейн розповів журналістам, що офіційна причина відмови – відсутність процедури оформлення прокаток для субтитрованих стрічок у нових положеннях закону про мову, що набули чинності 16 липня 2021 року.

“Нам не дали прокатку на субтитровану версію фільму. Деякі герої розмовляють російською, ми додали український переклад у субтитрах, це дозволено законом. Але процедура, як саме видавати прокатне посвідчення таким фільмам, не прописана”, – пояснив він.

Гладштейн говорить, що через обмеження “вдалося зібрати зовсім невелику суму для фонду “Повернись живим”.

Тим часом,  фахівці Держкіно вважають, що “показ фільму ніхто не забороняв”:

“Через суперечливість деяких пунктів закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” Держкіно і Рада з державної підтримки кінематографії не мали правових підстав призначати проведення культурного тесту, на основі якого виробники планували отримати прокатне посвідчення. Наразі ми працюємо над внесенням правок до законодавства, щоб у подальшому українські кіномитці не стикалися з подібними ситуаціями”.

Фото пресслужби Операції Об’єднаних сил.

До теми війни: дивіться відеорозслідування “Українського репортера”

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *