До “Джоконди” – за попереднім записом. У Луврі ввели обов’язкове бронювання квитків

Дирекція Лувру вводить обов’язкове бронювання квитків на відвідування головного музею Парижа, та й усієї Франції.

Про це, як пишуть європейські ЗМІ, повідомив заступник головного адміністратора Лувру Венсан Помаред, уточнивши, що цей захід в повну силу “запрацює в жовтні – листопаді”. Але вже зараз, щоб гарантовано потрапити в музей, всім бажаючим настійно рекомендують заздалегідь купувати електронні квитки на офіційному сайті Лувру.

Як стало відомо на цьому тижні, дирекція музею давно планувала змінити порядок доступу до всесвітньо відомих колекцій знакових творів мистецтва і мала намір про це оголосити на початку майбутнього року. Однак зрослий потік туристів, а вони за традицією не уявляють візит до Парижа без відвідування Лувра, прискорив події. І дійсно, за останні два десятки років кількість відвідувачів збільшилася в два рази, досягнувши в минулому році рекордних 10,2 мільйона. У цьому ж році, за всіма підрахунками, музей прийме 12 мільйонів чоловік.

Коротше, Лувру все складніше справлятися з великим напливом туристів, які часом змушені годинами вистоювати в чергах перед скляною пірамідою – головним входом до музею. Правда, в відкриту про це його керівництво раніше не особливо поширювалася, вважаючи явищем закономірним. Проте в другій половині липня чаша переповнилася, і на музейному сайті стали мало не щодня з’являтися суворі попередження про те, що “музей переповнений і додаткових відвідувачів (тобто тих, у кого немає заздалегідь придбаних квитків) не пускатимуть”. Одночасно панно з аналогічним текстом персонал музею раз у раз виставляв біля входу, щоб безквиткова публіка не витрачала даремно час.

Треба сказати, що нинішню ситуацію погіршили два фактори. Справа в тому, що в Державному залі, у крилі Денон, де знаходиться “Джоконда”, були розпочаті реставраційні роботи. У зв’язку з цим шедевр Леонардо да Вінчі був перенесений в галерею Медічі (це крило Рішельє) по сусідству з полотнами Рубенса. Однак доступ до тимчасового “місця проживання” “Джоконди” через архітектурні особливості будівлі став більш складним, що призвело до виникнення величезних пробок. Адже практично всі відвідувачі музею, а це щодня від 30 до 40 тисяч осіб, вважають своїм обов’язком не тільки засвідчити свою повагу “Моні Лізі”, але і зробити Селфі на її фоні. До речі, адміністрація встановила в галереї Медічі спеціальний щит з написом “Місце для Селфі”, завдяки чому трохи прискорила для публіки настільки модні індивідуальні фотосеанси.

Серед причин збільшення відвідувачів є і небачена спека, і туристи, в пошуках прохолоди, кинулися в міські музеї, включаючи, природно, Лувр. Звичайно, обидва ці чинники носять тимчасовий характер, але, безсумнівно, вони погіршили й без того непросту ситуацію.

Передбачається, що вже через місяць-півтора “Джоконду” повернуть на колишнє місце, але, кількість відвідувачів не змениться: 24 жовтня там відкривається виставка творів Леонардо да Вінчі, приурочена 500-річчю від дня його смерті. Дирекція музею вже попередила, що потрапити на неї зможуть лише ті, хто придбає квитки онлайн.

Слідом за Лувром про обов’язкове бронюванні подумують і в інших французьких музеях, зокрема, в музеї Орсе. Проте слід зауважити, що в Парижі вже є кілька музеїв, де попереднє бронювання обов’язкове. Правда, мова йде в основному про невеликі заклади. Таких, як, наприклад, музей швейцарського скульптора і художника Альберто Джакометті, який 40 років свого життя провів на Монпарнас. Там же торік в невеликому особняку був відкритий музей, присвячений його творчості. Так ось потрапити туди можна лише за попереднім записом. Причому число відвідувачів обмежена: не більше 40 чоловік в день.

Аналогічні умови вже давно діють в європейських музеях. Скажімо, в домініканському монастирі Санта-Марія-делле-Граціє в Мілані тим, хто хоче побачити знамениту “Таємну вечерю” – фреску, написану Леонардо Да Вінчі, краще придбати квитки онлайн. Хоча продаж квитків в касах галереї Боргезе, одного з найвідоміших музеїв Рима, все ще ведеться, пріоритет на вході віддають тим, хто придбав квитки заздалегідь. Тому фактично потрапити в зали палацу, де знаходяться декілька сотень полотен, що належать пензлю відомих живописців різних епох, а також величезна колекція скульптурних композицій, можна лише за попереднім записом. Так само і в ряді музеїв Ватикану.

В Іспанії необхідно заздалегідь відправити заявку бажаючим відвідати Палац уряду Каталонії, при цьому слід вказати мову, якою розповідатиме екскурсовод. У тій же Барселоні без попереднього запису неможливо побачити житловий комплекс “Walden 7”, побудований в 70-х роках минулого століття за проектом архітектора Рікардо Бофілл. Будівля складається з 18 окремих веж, з’єднаних між собою мостами і переходами на різних висотах.

До Центру магічних мистецтв Лондона теж не можна потрапити “з вулиці”. Колекцію різноманітних механізмів і апаратів для виконання трюків, реквізит ілюзіоністів, плакати, а також найбільші в Європі збори магічних книг можна побачити тільки за попереднім записом.

По інший бік Атлантики існує чимало популярних місць, куди доступ обмежений. В першу чергу це Білий дім. Через посилені заходи безпеки потрапити на екскурсію у внутрішні приміщення президентської резиденції можна, лише записавшись на неї заздалегідь. Через невеликі розміри оглядового майданчика Монумента Вашингтона на неї без попередньої броні не потрапити. Такі ж умови виставив Музей черевомовців в Форт-Мітчеллі, де виставлені ляльки, з якими колись виступали на сценах. Втім, записуватися в США потрібно не тільки для відвідування музеїв, а й деяких пам’яток, створених природою, наприклад, Каньйону Антилопи, відомого своїми рудо-червоними стінами (штат Арізона), або вулкана Халеакала на Гавайях.

В Японії туристи рідко залишають без уваги Імператорський палац. Вони можуть потрапити на територію Зовнішнього і Східного садів, також парку Кітаномару, але на територію навколо самого палацу – тільки за попереднім записом.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *