Чернігівські поети присвятили пісню рідному місту

Поети з Чернігова Олена Терещенко та Сергій Дзюба створили “Пісню про Чернігів”. Причому вже є й відеокліп – пісня звучить на фоні мальовничих краєвидів нашого чарівного міста. До творчого проекту долучилися і львів’яни: музику написав відомий композитор Ярослав Музика, а виконує пісню популярний співак Віктор Гембара, відеокліп – Надії Бойко.

– Це – наш подарунок Чернігову, – прокоментував новину редактор газети «Чернігівщина» Сергій Дзюба. – Хочеться у цей досить непростий час працювати на позитиві, створювати світлі, проникливі, добрі пісні. Тож дякую всім, хто таку ідею підтримав. Ми отримали дуже багато хороших відгуків, і не лише з рідного Придесення, а й з усієї України та закордону. Це радує, отже ми – на правильному шляху.

Які ще новини? Продовжую співробітництво з талановитим композитором із Києва Борисом Раденком. Нашу пісню “Батьку мій” взяли до свого репертуару народний артист України, Шевченківський лауреат, співак легендарного квартету “Явір” Олесь Харченко, ансамбль “Чарівниця” Дарницького Палацу культури в Києві. А популярний артист Павло Мрежук виконує її на всіх своїх концертах.

Нещодавно Борис Раденко записав у своєму проникливому виконанні нашу нову пісню “Порадниця свята”, присвячену моїй мамі. Незабаром ми визначимося зі співаком. Але пісня вже звучить – разом із гарним відеокліпом Сергія Кордика.

Зараз ми з Борисом Раденком готуємо нову пісню про кохання “Я намалюю сон” (співавтор слів – Юрій Бедрик). Взагалі, ми хочемо створити нову виставу за трьома моїми оповіданнями-бувальщинами “Заєць, мавка і кулемет”, “Летючий миш” та “Іронія долі по-чернігівськи”, і там має звучати ця пісня – в ритмах танго та сальси.

Також знаний композитор симфонічної музики Олександр Яковчук із Києва написав кантату “Крила Сімаргла” – на вірші, мої і Тетяни Дзюби. Ноти займають близько 50 сторінок. Кантата звучить півгодини – це оригінальний музичний твір для соло, тенора, флейти та роялю. Вона вже наразі повністю готова, тож, тільки-но закінчиться карантин, презентуємо її в Чернігові і Києві.

А популярний квартет “Пісенне джерело” з Полтавщини вже взяв до свого репертуару та записав третю мою пісню – “Схожість характерів”. Це я переклав українською вірш видатного казахського поета та науковця Галимкаіра Мутанова й створив музику до нього.

Нещодавно в Білорусі відбулася прем’єра вистави за нашою білоруською книгою “Місто Зима”, в якій власні пісні на наші з Танею вірші виконала Тетяна Жилінська.

Це – якщо говорити про музичні проекти. Втім, звісно, готуються до друку й мої нові книжки – в Україні, Німеччині, Канаді та Казахстані, котрі, сподіваюсь, побачать світ цього року, – підсумував Сергій Дзюба.

Пісня про Чернігів

Слова Олени Терещенко та Сергія Дзюби
Музика Ярослава Музики

Зачепився місяць за дзвіницю,
Спить, стомившись, стародавній Спас…
Може, уночі собору сниться,
Як колись молився сивий князь.

Приспів:

Смеркли в сяйві прозорому
Куполи золоті,
Денним гомоном зморені
Стихли схили круті.

Під покровом темної завіси
Хмари з вітром рвуться вперегон,
Ніч на вістрі князівського списа
Срібні зорі забира в полон.

Приспів:

Димом вогнищ настояний
Терпкий запах землі,
Переможний клич воїнів
Вдаль несуть журавлі.

Згорне ніч розлогі чорні крила,
І світанком визріє блакить…
Хай відвага множиться і сила,
Щоб звитязі піснею гриміть!

Приспів:

Над шляхами далекими
Час нестримно пливе,
Пам’ять серця лелекою
У минуле зове.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *