Завтра стартує Мережа енергоефективності в будівництві
Вперше в Україні в будівельній галузі створюється Мережа енергоефективності виробників будматеріалів, яка діятиме за підтримки проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), Мінекономрозвитку України та уряду Німеччини.
З нагоди офіційного старту Мережі завтра, 24 квітня у Києві відбудеться конференція.
Ключову роль у цьому Проекті відіграє Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів, адже головним трендом її діяльності стали енергоефективність, здешевлення та конкурентоздатність продукції. Тому закономірно, що учасники Спілки (а це – знані, потужні компанії, підприємства) у своїй діяльності роблять ставку на енергоефективне виробництво інноваційних виробів та конструкцій, пошук інвестиційних можливостей в енергоефективність.
Цим актуальним питанням буде присвячено низку виступів на конференції фахівців галузі, управлінців, менеджерів проекту.
Йтиметься також і про практику стимулювання енергоефективності на промислових підприємствах та будмайданчиках, і про те, які сьогодні є вимоги з енергоефективності до виробів та конструкцій у будівництві, і про навчальну мережу з енергоефективності. Буде висвітлено і значення німецького досвіду в цій справі для України.
До речі, учасники Спілки за програмою GIZ вивчали, як діє мережа енергоефективності в Гамбурзі і переконалися, що цей проект реально втілити і в Україні. Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Іван Салій, ознайомившись з німецьким досвідом, розповідає, що в тамтешній країні визнають енергоефективність як загальнонаціональну ідею – від великих підприємств до офісу і готелю, будівлі та квартири – всі мотивовані на енергозбереження, прискіпливо аналізують навіть енерговитрати на будівельних майданчиках. Інновації мотивують податки і пільги, різномасштабні програми, а головне – задіяні всі: влада, бізнес і громадськість.
Звичайно, це великий плюс, що уряд Німеччини підтримує реформаторські зусилля України, у тому числі у сфері підвищення енергоефективності в різних секторах економіки. Нагадаємо, що за підтримки проекту GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» та сприяння Держенергоефективності в Україні вже створено Мережу енергоефективних підприємств Львівщини та Мережу енергоефективних хлібопекарів. На черзі – запровадження Мережі енергоефективності виробників будматеріалів.
Докладніше про конференцію з нагоди офіційного старту Мережі – на сайті Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів: http://avbmv.com.ua/
На фото: Під час цьогорічної міжнародної будівельної виставки InterBuildExpo підприємства-учасники Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів ділилися секретами успіху, в тому числі щодо енергоефективності. У виставковому павільйоні компанії “Слобожанська будівельна кераміка”.
Фото: “Український репортер”