Закордонні українці розповіли про свої досягнення задля України

Тема інновацій, високих технологій та інтеграції України до сучасних глобальних процесів була серед головних на шостому Global Ukrainians Forum, який відбувся рівно через три роки з часу першого Глобального форуму українців.

Про основні досягнення мережі Global Ukrainians (Глобальні українці) розповіла ініціаторка форуму Віолета Москалу.

«Глобальні українці хочуть, щоб Україна стала глобальною країною щасливих людей. Для цього необхідно сприяти тісному зв’язку закордонних українців з Україною. Глобальні українці вже багато зробили разом: наприклад, спільно розробили мережеву модель управління, створили інформаційний портал Global Ukraine News з матеріалами про українців у понад 80 країнах, створили бізнес хаб для просування українських брендів у світі».

Доктор Уляна Супрун, в.о. міністр охорони здоров’я, запросила експатів подавати свої кандидатури на посади в уряді. Вадим Трюхан, керуючий партнер юридичної фірми “ЮМАС”, голова правління ГО Європейський Рух України, також упевнений: «Українці, які стали успішними за кордоном, мають прийти в органи державної влади та місцевого самоврядування і поборотися за найвищі керівні посади в державі».

Офіс з ефективного регулювання (BRDO) долучився до багатьох важливих реформ державних інституцій та процедур. Втім, зазначив його голова Олексій Гончарук, не вистачає прямих комунікацій між установами, що розробляють реформи, та урядовцями.

Фактори, які потрібні для максимального використання українського потенціалу, визначив колишній міністр економічного розвитку Павло Шеремета. Вони включають:
– залучення інвестицій;
– полегшення ведення бізнесу в Україні;
– розвиток інноваційності та креативності українців.

Досягнення та перспективи українського хай-теку

Голова UkraineIS Сергій Вакарін представляв український хай-тек на Світовому мобільному конгресі (Барселона) та Швейцарському платіжному форумі (Цюрих). Він підкреслив, що українські технологічні розробки залишаються незамінними у світі – досить згадати про найбільший літак у світі Ан-225 «Мрія» та Ан-124 «Руслан», який виявилася єдиним літаком, здатним перевозити деталі ракет Falcon Ілона Маска. Один з авторів представлених у країнах Європи проектів, експерт з кібербезпеки та віртуальної реальності Олексій Планіда, був також присутній на Форумі.

Про ці та інші досягнення українського хай-теку, можливості для його просування в найбільш розвинених країнах, а також глобальні прориви, в яких беруть участь українці, буде розмова на форумі «Космос і майбутнє» у жовтні. Торік форум «Космос і майбутнє» пройшов уперше та одразу став майданчиком для об’єднання представників високотехнологічних компаній, інвестиційних фондів, стартапів з проривними ідеями та для проведення першого у світі Космохакатону.

Дмитро Ковальчук, директор української компанії «Червона Хвиля», розробник міжнародного проекту xBeam 3D metal printing, переконаний, що закордонні українці мають всі навики та соціальні риси, які потрібні для сучасного розвитку України. Залучення українців, які виїхали за кордон, як консультантів та партнерів, буде суттєвою допомогою українському бізнесу.

За останній час українці представляють свої досягнення, в тому числі у сфері технологій, у багатьох країнах. Наприклад, Ольга Столярчук, співзасновник Ізраїло-Українського Альянсу, менеджер Ukraine Discovery Tour (Тель-Авів) розповіла про важливий напрямок бізнес-дипломатії, особливо у сфері просування українських модерних стартапів.

Олександр Нечипорук, член ради директорів франко-української асоціації Обміни Лотарингія – Україна, інженер-дослідник науково-дослідницького центру Arcelor Mittal (Франція), вважає що українці мають просувати свої наукоємні технології у трьох напрямах: освіта, робота та наукове спілкування. Найбільш перспективні сфери:

– адитивне виробництво (3d-друк);
– робототехніка;
– штучний інтелект;
– нанотехнології.

Українські громади за кордоном: бізнес, освіта та культура

Учасники форуму розповіли про численні проекти та заходи, представлені українцями у Франції, США, Канаді, Греції, Ізраїлі, Об’єднаних Арабських Еміратах, Польщі. Наприклад, завдяки цьому активні бізнес-зв’язки підтримуються між Україною та Грецією, повідомила Аня Маніаті, президент ГО «Борисфен», засновниця Ukranorama.

Створення освітніх умов для навчання чи стажування за кордоном для талановитої української молоді, особливо тих, хто може зробити Україну сучасною глобальною країною – важливий напрямок роботи експатів. Про освітні можливості для українців для проведення досліджень в Канаді розповіла Олена Скалянська, координаторка програми Canada’s Mitacs Globalink Research Internship Program в Україні (Торонто). Програма обмінів стартувала в Україні минулого року, а набір на наступне коло стажування розпочинається вже у липні.

Як і на попередніх форумах, цього разу були представлені численні культурні проекти українських громад. В цьому контексті цікавим був виступ Володимира Шейка, новопризначеного голови Українського Інституту. Франція інституалізувала культурну дипломатію 111 років тому, Україна це робить зараз – на 27 році незалежності. Український Інститут повинен представляти сучасну Україну, вважає його директор.

Любов Боднарчук, президент франко-української асоціації “ART, culture et créativité“, розповіла про створення шоуруму українських креативних брендів в Парижі, а команда організаторів форуму – Альона Москалу та Марта Олійник-Дьомочко – представили учасникам відомі українські бренди.

На завершення виконавчий директор Фундації доктор Марта Олійник-Дьомочко проінформувала, що Фундація надалі надаватиме максимальну інформаційну підтримку та допомагатиме розвивати перспективні проекти Global Ukrainians. Фундація працює над тим, щоб до вересня цього року повноцінно запрацювала он-лайн платформа українських активістів, ініціатив та проектів світу – платформа #MyGlobalUkrainians.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *