За масштабну аферу з «Ощадбанком» НАБУ затримало десятьох. Банк позбувся $20 мільйонів

За підозрою в заволодінні $20 млн., що належать «Ощадбанкові», детективи Національного антикорупційного бюро затримали десятьох осіб, повідомляє «Український репортер».

Як уточнюють у НАБУ, серед підозрюваних – два чинні та один колишній посадовці «Ощадбанку».

Решта підозрюваних – колишні бенефіціари групи компаній «Креатив», низка екс-посадовців підприємств, що входять до складу цього холдингу, та оцінювач.

У повідомлнні НАБУ зазначається: «За даними слідства, у 2013-2015 роках посадові особи приватних підприємств, що входили до ПРАТ «Креатив», у змові з посадовими особами АТ «Ощадбанк» підробили документи з метою отримання в держбанку кредиту на суму $20 млн. – буцімто на купівлю насіння соняшнику. Після отримання коштів тодішні власники «Креативу» вивели їх за кордон на рахунки компаній, зареєстрованих у Белізі та Швейцарії. А згодом цими ж таки грошима сплатили купівлю корпоративних прав компаній, що володіли цінною нерухомістю».

Детективи НАБУ мають докази, що, приймаючи рішення про надання кредиту, посадовці «Ощадбанку» спиралися на неперевірені, а подекуди й підроблені документи, частина з яких створювалася за їхньої-таки участі.

У результаті з «Ощадбанку» фактично вивели $20 млн. (160 млн. грн. в еквіваленті на той час), що призвело до списання майнових прав та, як наслідок, до зменшення активів банку на 133 млн. грн. через здійснення витрат на формування резерву за цим кредитом.

Зараз детективи здійснюють невідкладні слідчі дії, вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *