За фактами розтрати коштів Держфонду регіонального розвитку відкрили 22 кримінальні провадження

Провалено багато важливих проектів Державного фонду регіонального розвитку, які були  погоджені Мінрегіоном і затверджен Урядом. Йдеться, зокрема, про інвестиційні програми і проекти створення інфраструктури індустріальних та інноваційних парків.

Про це стало відомо з інформації Рахункової палати України, яка провела аудит Фонду. Встановлено використання з порушеннями бюджетного законодавства – 196,5 млн грн (17,3 відсотка суми коштів, перевірених під час аудиту на місцях), з них на оплату невиконаних робіт – 69,6 млн гривень; неефективно – 158,5 млн гривень.

Прокуратура та НАБУ розпочали 22 кримінальних провадження за фактами розтрати коштів Фонду, службового підроблення, зловживання службовим становищем в регіонах.

Як стверджують аудитори, Мінрегіон, органи місцевого самоврядування, деякі обласні та Київська міська держадміністрації не забезпечили належне управління коштами Фонду, обсяги якого у 2017 році – 3,5 млрд грн, у 2018 році – 6 млрд грн.

Головні причини такої проблематики – нерелевантний та несвоєчасний розподіл коштів Фонду за адміністративно-територіальними одиницями, інвестиційними програмами та проектами регіонального розвитку, недотримання вимог законодавства при відборі проектів для фінансування, неналежне здійснення авторського та технічного нагляду, відсутність ефективного контролю за виконанням запланованих робіт і використанням коштів державного бюджету.

Незважаючи на значне недофінансування бюджетної програми, на місцях у 2017 році не освоєно лише за загальним фондом 118,5 млн грн, у 2018 році – 451,5 млн грн (11 відсотків від профінансованого). У 2018 році Фонд було профінансовано на 0,003 відсотка від затверджених призначень, що стало однією з причин невиконання 391 проекту (48 відсотків запланованих) регіонального розвитку.

Розподіл коштів Фонду у 2017 і 2018 роках за територіями та інвестиційними програмами і проектами здійснювався Кабінетом Міністрів України за пропозиціями Мінрегіону з порушенням строків.

Більшість обласних і Київська міська державна адміністрації також систематично порушували строк (встановлений до 1 травня) подання пропозицій Мінрегіону з переліком і описом інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку на відповідний рік. Майже дві третини поданих пропозицій поверталися на місця на доопрацювання; кошти Фонду розподілялися та надходили в регіони із затримкою щонайменше на 3–4 місяці.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *