Відеофіксація обшуків і адвокат. Верховна Рада підтримала законопроект, який захистить підприємців від “масок-шоу”

Верховна Рада 312 голосами підтримала законопроект №7275 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування”. Мета цього документу – захистити підприємців від тиску силових органів.

Агітувати нардепів підтримати законопроект прийшов прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Він заявив, що поважає правоохоронців, які займаються своєю безпосередньою діяльністю – запобігають скоєнням злочинів, борються з реальною злочинністю, захищають людей, територіальну цілісність нашої держави.

“Але я зневажаю тих, хто одягає погони, приходить на підприємства і чинить там беззаконня. Закон захистить чесний бізнес. Ніхто більше не матиме можливості вчиняти тиск на підприємствах і на підприємців “, – заявив Гройсман.

За його словами, за підсумками року кількість обшуків на українських підприємствах сягне 100 тисяч. І це має ознаки епідемії.

За законопроектом, якщо під час обшуків були вилучені документи підприємців, техніка та інші матеріали без присутності адвоката, то вилучені матеріали не зможуть надалі використовуватися стороною обвинувачення.

Адвокат може самостійно вести зйомку обшуків, проте не може розголошувати відомості досудового розслідування без письмового дозволу слідчого або прокурора. За розголошення таких даних передбачається кримінальна відповідальність.

Тепер правоохоронці мають доводити необхідність обшуків і не зможуть їх проводити без відповідної ухвали суду, керуючись лише власними мотивами. Також змінюються строки проваджень та можливість їх оскаржувати.

Запроваджується обов’язкова відеофіксація під час обшуків, як і під час розгляду клопотань слідчим суддею – якщо мова не йде про негласні слідчі дії. Відеозапис стає невід’ємним додатком до протоколу обшуку.

Забороняється вилучення оригіналів фінансово-господарської документації, комп’ютерної техніки, серверів та мобільних телефонів суб’єктів підприємницької діяльності. Так само забороняється повторне порушення закритих кримінальних проваджень.

Запроваджується механізм аудиту діяльності правоохоронних органів у напрямку розслідування економічних злочинів, а також підвищення відповідальності правоохоронців за неправомірні дії.

Новий законопроект набере чинності після офіційного опублікування.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *