В Україні на електронних торгах уперше продали ділянку з покладами золота

На електронних торгах 23 грудня, які організувала Державна служба геології та надр, уперше в історії України було продано золотоносний лот — ділянку з покладами руд золота. Покупцем стало ТОВ «Спис Україна».

Про це повідомляє  сайт Держгеонадр.

На торги виставили 5-річний спецдозвіл на розвідування й розробку Жовтоводської площі неподалік міста П’ятихатки Дніпропетровської області, де виявили поклади руд золота. Стартова вартість лоту складала 4,48 мільйона гривень; ТОВ «Спис Україна» зрештою заплатила на 28% більше — 5,74 мільйона.

Як повідомляють «Наші гроші», ТОВ «Спис Україна» — компанія, зареєстрована у 2010 році у Львові. Її бенефіціар — громадянин Туреччини Чакмак Фират. До липня 2020-го власником «Спис Україна» був також Емре Караахметоглу, пов’язаний із власниками групи компаній «Онур».

«Онур» увійшла до числа шести компаній, які поділили між собою дві третини підрядів Укравтодору на ремонт і будівництво доріг у межах програми «Велике будівництво», зауважує видання.

Єдиний конкурент ТОВ «Спис Україна» — ТОВ «Нідком» — запропонувала за ділянку ціну на 0,6% меншу. Досі «Нідком» спеціалізувалося на будівництві, і з червня 2019 року уклало угод загалом на понад 346 мільйонів гривень.

Але продавали не лише ділянку із золотом

Загалом на електронні торги виставили 13 спецдозволів на ділянки з покладами не лише золота, а й підземних вод, бурштину, марганцевих руд, а також лужних каолінів і опоки.

У Держгеонадрах уточнюють, що загальна вартість лотів під час торгів зросла з 6,5 до 38,4 мільйона гривень, причому найбільше — на ділянку з покладами марганцю (в 53 рази, до 10 мільйонів гривень).

Ділянка з підземними водами зросла в ціні в понад 21 раз (з менш ніж 5000 до 100 тисяч гривень), а ціна чотирьох бурштинових лотів зросла в середньому в 12,5 раза.

На думку голови Держгеонадр Романа Опімаха, це свідчить про готовність бізнесу «чесно змагатися за право розробляти українські надра та вкладати кошти у видобувну галузь».

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.