В Україні на електронних торгах уперше продали ділянку з покладами золота
На електронних торгах 23 грудня, які організувала Державна служба геології та надр, уперше в історії України було продано золотоносний лот — ділянку з покладами руд золота. Покупцем стало ТОВ «Спис Україна».
Про це повідомляє сайт Держгеонадр.
На торги виставили 5-річний спецдозвіл на розвідування й розробку Жовтоводської площі неподалік міста П’ятихатки Дніпропетровської області, де виявили поклади руд золота. Стартова вартість лоту складала 4,48 мільйона гривень; ТОВ «Спис Україна» зрештою заплатила на 28% більше — 5,74 мільйона.
Як повідомляють «Наші гроші», ТОВ «Спис Україна» — компанія, зареєстрована у 2010 році у Львові. Її бенефіціар — громадянин Туреччини Чакмак Фират. До липня 2020-го власником «Спис Україна» був також Емре Караахметоглу, пов’язаний із власниками групи компаній «Онур».
«Онур» увійшла до числа шести компаній, які поділили між собою дві третини підрядів Укравтодору на ремонт і будівництво доріг у межах програми «Велике будівництво», зауважує видання.
Єдиний конкурент ТОВ «Спис Україна» — ТОВ «Нідком» — запропонувала за ділянку ціну на 0,6% меншу. Досі «Нідком» спеціалізувалося на будівництві, і з червня 2019 року уклало угод загалом на понад 346 мільйонів гривень.
Але продавали не лише ділянку із золотом
Загалом на електронні торги виставили 13 спецдозволів на ділянки з покладами не лише золота, а й підземних вод, бурштину, марганцевих руд, а також лужних каолінів і опоки.
У Держгеонадрах уточнюють, що загальна вартість лотів під час торгів зросла з 6,5 до 38,4 мільйона гривень, причому найбільше — на ділянку з покладами марганцю (в 53 рази, до 10 мільйонів гривень).
Ділянка з підземними водами зросла в ціні в понад 21 раз (з менш ніж 5000 до 100 тисяч гривень), а ціна чотирьох бурштинових лотів зросла в середньому в 12,5 раза.
На думку голови Держгеонадр Романа Опімаха, це свідчить про готовність бізнесу «чесно змагатися за право розробляти українські надра та вкладати кошти у видобувну галузь».