Україна на межі глибокої економічної кризи. Лишилися тижні

Провідні вітчизняні економісти та представники бізнесу застерігають: альтернативи співпраці з МВФ немає. 

Наболілим вони поділился у відкритому листі, текст якого наводимо повністю:

“Вважаємо своїм обов’язком заявити: українська держава стоїть на межі глибокої економічної кризи.

У другій половині цього року український уряд має заплатити понад 3 млрд. доларів кредиторам. У наступному році – близько 7 млрд. Цих коштів держава не має, і джерела їх отримання поки відсутні. Невиплата боргу означає катастрофічну девальвацію гривні з неминучим стрімким зубожінням більшості українських громадян.

Для виплати є три опції:

  • продовження програми співробітництва з МВФ;
  • позики у приватних інвесторів;
  • радикальне скорочення видатків бюджету.

Опція з приватними інвесторами насправді означає лише відкладання проблеми на рік із подальшим ще більшим затягуванням боргового зашморгу. Оскільки гроші можна буде позичити не менше, ніж під 8% або всі 10-12%.

Радикальне скорочення видатків бюджету – пенсії, зарплати, освіта, медицина, оборона – малоймовірно.

Тому залишається подальше співробітництво з МВФ, де річна ставка позики становить 3%. Але ця програма не буде продовжена, доки Україна не повернеться на шлях реформ. З МВФ чи без – через відсутність боротьби з корупцією і повільні реформи ми втрачаємо останній шанс.

У нас є тижні (не місяці). Парламент, уряд та президент повинні зробити вибір зараз. Перед тим, як парламент піде на канікули”.

Лист підписали, зокрема, Тимофій Милованов, почесний президент Київської школи економіки; Юрій Городніченко, голова академічної ради Київської школи економіки; Юлія Клименко, колишній заступник міністра економічного розвитку та торгівлі України; Роман Шпек, голова Ради Незалежної асоціації банків України, старший радник ПАТ “Альфа Банк”; Томаш Фіала, генеральний директор Dragon Capital; Сергей Черненко, голова правління ПУМБ.

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *