Ціни на українські та польські овочі й фрукти: рахунок 6:8 не на нашу користь
Готуючись до чергового аналізу моніторингу сезонних овочів і фруктів, думалося, що напишу: нарешті у нас найдешевші овочі та фрукти.
Адже — розпал сезону, а ще – завдяки родючій землі та працелюбним людям. А що виявилося насправді? Якщо хочете купити дешевше — обирайте… польські продукти.
Так, так, навіть у розпал літа та при великому українському врожаю.
Фахівці Асоціації постачальників торговельних мереж взяли для порівняння найбільш поширені літні овочі та фрукти на столичних оптових ринках в Україні та Польщі – “Столичний” та “Броніше”. З’ясувалося, що в Києві лише шість найменувань продуктів можна купити дешевше, ніж в Польщі, один товар коштує однаково та 8 позицій у сусідів є дешевшими. Тобто рахунок 6:8 не на нашу користь. При цьому взяті середні ціни, оскільки як у Польщі, так і в Україні на цих ринках вказані продукти можна було купити ще дешевше, а саме до 20%.
У нас, на ринку “Столичний” виявились дешевшими кавун, ціна якого була 4,6 грн. за кілограм, кабачок, який продався по 6 грн., капуста та яблука – по 6 грн., огірок – 12,5 грн., виноград – 27,5 грн. Ці продукти у Варшаві в середньому коштують: кавун – 16,7 грн., кабачок – 14 грн., капуста – 6,4 грн., яблука – 9,4 грн., огірок – 14,2 грн., виноград – 28,4 грн.
Рівна ціна була на помідори, які в середньому коштують 6 грн. за кілограм.
А польський “Броніше” може похвалитися дешевою картоплею – по 5 грн. за кілограм, буряком – по 5,7 грн., кропом – по 6,4 грн., цибулею – по 6,7 грн., сливою – по 7 грн., морквою – по 12,4 грн., салатом – по 26,6 грн. і петрушкою – по 35,5 грн.
У Києві ціни на них були такі: молода картопля – по 5,5 грн., цибуля – по 7 грн., буряк – по 7,5 грн., слива – по 10 грн., морква – по 15 грн., петрушка та кріп – по 50 грн. і салат – по 60 грн. за кілограм.
Олексій ДОРОШЕНКО,
генеральний директор Асоціації постачальників торговельних мереж