Цікаве дослідження: жителі якої області відпочивали у січні найбільше
Падіння середньої заробітної плати в січні порівняно з останнім місяцем попереднього року відбувається завжди
Пов’язано це з високою економічною активністю наприкінці року, а також із виплатою бонусів, 13-ї заробітної плати та інших фінансових заохочень за підсумками року.
Зниження середніх зарплат цього січня в Україні було не таким великим, як звичайно. Якщо проаналізувати останні 5 років, то це другий найкращий результат січня, тому що падіння відбулось лише на 12%. Але в 2017 р. воно було ще меншим – тільки 7%.
Цьогоріч можна було очікувати на кращий результат через ініціативу уряду не переносити робочі дні. Більша кількість робочих днів позитивно вплине на річні економічні показники, у першу чергу зростання ВВП. Логіка проста: чим більше людина працює, тим більше її заробітна плата, чим більше працює країна в цілому, тим більше ВВП.
Виходячи з цього, можна зробити підсумок, що жителі Миколаївської області в січні 2018 р. відпочивали більше за інших, у той час як жителі Івано-Франківщини практично не зменшували темп роботи порівняно з груднем.
За підрахунками Асоціації постачальників торговельних мереж, кожен робочий день дає близько 0,3% зростання ВВП. Тому цього року практика відмови від січневих та травневих свят може дати країні додатково 1,5% ВВП. Це також позитивно позначиться на середній заробітній платі.
Регіони-лідери з падіння заробітної плати в січні 2018 р. порівняно з груднем минулого: Миколаївська (-20%) та Хмельницька області (-17%), місто Київ (-17%). А лідерами з найкращими показниками заробітної плати в січні були Івано-Франківська (-4%), Дніпропетровська (-5%) та Київська області (-7%).
Олексій ДОРОШЕНКО,
генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж