Світовий банк виділить Україні 300 мільйонів доларів на боротьбу з коронавірусом

Рада виконавчих директорів Світового банку в ніч на суботу, 12 грудня, прийняла рішення про надання Україні позики сумою 300 мільйонів доларів для другого додаткового фінансування, спрямованого на подолання наслідків пандемії COVID-19.

Про це повідомляється на сайті Світового банку.

Позика надається у межах проєкту Модернізація системи соціальної підтримки населення України.

За словами регіонального директора банку у справах країн Східної Європи (Україна, Білорусь, Молдова) Арупа Банерджі, позика допоможе профінансувати програми соціальної допомоги, щоб «уберегти близько мільйона українців від потрапляння за межу бідності». Він додав, що підтримка спрямована для захисту малозабезпечених громадян, які серйозно постраждали від спалаху COVID-19.

«Виділені кошти допоможуть Україні профінансувати нагальні заходи в сфері соціального захисту щодо подолання наслідків пандемії COVID-19, які передбачають екстрені грошові виплати тим громадянам і домогосподарствам, які втратили роботу або джерела доходу в результаті пандемії», — ідеться в повідомленні.

За прогнозами банку, через наслідки пандемії рівень бідності в Україні може вирости на 4 процентних пункти, досягнувши до кінця 2020 року близько 23%.

Світовий банк уточнює, що друге додаткове фінансування підтримає введення системи призначення соціальної допомоги в режимі онлайн і розширення системи виплат соціальних допомог та пенсій шляхом прямих грошових переказів через банківські рахунки. Виплати сім’ям з низьким рівнем доходу будуть здійснюватися за чинною програмою державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Проєкт Модернізація системи соціальної підтримки населення України, впровадження якого триває в Україні ($750 млн., включно з двома додатковими фінансуваннями), підтримує реалізацію реформ, спрямованих на зниження рівня бідності, сприяє здійсненню державної політики, покликаної захистити нужденних громадян, і впровадженню програм планомірного виведення сімей зі стану бідності.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *