Президент США Трамп підписав закон про нові санкції проти РФ. Що чекає агресора

Президент США Дональд Трамп підписав запропонований конгресом закон про санкції проти Ірану, Росії та КНДР. У документі під номером H.R. 3364 зібрано разом усіх, кого американська громадська думка зараз вважає ворогами США: Іран, Росію, міжнародний тероризм і КНДР. Звідси і назва закону: “Про протидію противникам США за допомогою санкцій”.

Зібрали разом усі претензії до РФ

Хоча положення, що стосуються РФ, йдуть у тексті не першим номером, очевидно, що в першу чергу закон спрямований саме проти Москви та її політики останніх п’яти років. У 184-сторінковому документі Ірану відведено 25 сторінок, фінансуванню тероризму – 16, Північній Кореї – 40, а Росії – 98.

Тут зібрано докупи всі претензії до зовнішньої політики Москви: “закон Магнітського”; використання поставок природного газу до Європи як політичний важіль; Крим, Абхазію, Південну Осетію і Придністров’я; роль державних ЗМІ у просуванні інтересів РФ в Європі, небажання виконувати Мінські угоди.

У документі прописано, що США зобов’язуються “ніколи не визнавати незаконне приєднання Криму Російською Федерацією або відділення будь-якої частини України шляхом використання військової сили”.

Антиросійські санкції “цементують”

Згідно із законом, президент США тепер не може скасувати будь-які, запроваджені раніше, санкції проти Росії без обґрунтування перед конгресом і отримання згоди профільних комітетів обох палат парламенту. Мова йде не лише про скасування Дональдом Трампом (або іншим президентом) указів свого попередника, зміну “чорного списку” осіб, які перебувають під санкціями, а й взагалі про будь-яке рішення, яке вплине на зовнішню політику США щодо РФ.

Крім цього, запровадженні Обамою антиросійські санкції новим законом кодифікуються, тобто отримують статус законів. Нагадаємо, Обама склав “чорний список” сепаратистів в Україні та тих, хто підтримує їхню діяльність в РФ, зокрема осіб з найближчого оточення Путіна. Колишній президент США обмежив залучення американських інвестицій та передачу технологій до фінансового, оборонного та енергетичного сектору Росії.

Також у низці положень законопроекту детально прописуються ознаки фізичних і юридичних осіб, на яких поширюються санкції. Це зроблено для того, щоб закрити всі можливі юридичні “дірки”, що дозволяють низці організацій і компаній обходити заборони за допомогою посередників.

Нарешті, підписаний Трампом документ вносить зміни у закони про підтримку України, ухвалені в 2014 році (“Про підтримку свободи України” і “Про підтримку суверенітету, цілісності, демократії і економічної стабільності України”). Якщо в початковому тексті президенту дозволялося вводити санкції проти тієї чи іншої організації, яка підпадає під визначення, дані в цих законах, то тепер він зобов’язаний це робити, за винятком випадків, коли зачіпаються інтереси США.

Проаналізують оточення Путіна й економіку РФ

Крім ускладнення процедури скасування антиросійських санкцій, також варто відзначити доповіді щодо Росії, які мають підготувати конгресу.

У найближчі півроку має бути представлена доповідь, присвячена найближчому оточенню Володимира Путіна, великим бізнесменам і державним компаніям. Всі потужності фінансової розвідки американського мінфіну будуть спрямовані на визначення всіх “топів” російської політики та бізнесу, суми їх активів і впливу на економіку США. У доповіді будуть проаналізовані можливі наслідки санкцій для кожної з юридичних або фізичних осіб.

Аналогічний аналітичний документ має бути представлений щодо всіх російських державних і афілійованих з державою ЗМІ. Це є частиною великого пакету пропозицій, спрямованого на протидію втручанню Росії в політичні процеси країн Європи й Азії.

У рамках цієї політики створюється спеціальний Фонд протидії впливу Росії з бюджетом на 2017/18 фінансовий рік в $250 млн. Гроші розподілятимуть по лінії Держдепу в країнах, які не можуть самостійно опиратися прийомам гібридної війни. Зокрема Україні мають виділити $30 млн.

Американці перекривають “Північний потік – 2”

США зобов’язуються допомогти Україні та союзникам США в регіоні “знизити залежність від російського природного газу”. Зокрема, йдеться про необхідність протистояти будівництву “Північного потоку – 2”. Для цього Президент США отримує повноваження обмежувати фінансування та постачання товарів і послуг від американських організацій для трубопровідних проектів РФ навіть за її межами.

США також зобов’язуються сприяти приватизації українських державних енергетичних компаній “за всіма сучасними стандартами”. Ще одним окремим пунктом прописано накладання санкцій на будь-яку компанію, яка фінансує видобуток російськими компаніями сирої нафти.

Міністерство фінансів США отримало право накладати санкції на проект, в якому бере участь російське державне підприємство, що займається залізничними перевезеннями, гірничовидобувною діяльністю або металургією.

Ростислав Цуркан

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *