Попит на українські яблука перевищує обсяг виробництва
Імпортери яблука з Індії, Малайзії, Сінгапуру, ОАЕ, Саудівської Аравії, Катару, Швеції та інших країн ЄС, які вперше спробували працювати з українським яблуком в минулому сезоні, говорять про те, що за якісними параметрами воно може стояти в одному ряду з яблуком з США при досить конкурентній ціні.
Таку думку висловив керівник Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Федір Рибалко, передає прес-служба Української плодовоовочевої асоціації.
“При цьому ціна на українське яблуко істотно перевищує ціну, яку ті ж імпортери платять за яблуко з Польщі. А в ОАЕ, після успішних поставок нашого яблука, відразу кілька імпортерів повністю відмовилося від закупівлі польської продукції», – говорить Федір Рибалко.
«У нас зараз є тільки одна, але дуже приємна проблема – обсяг попиту на яблуко з України перевищує обсяг виробництва продукції необхідних сортів і якісних параметрів, перш за все тому, що у наших фермерів часто немає сучасного обладнання для зберігання, доробки та маркетингу яблука», – зазначає пан Рибалко.
Світова торгівля яблуком продовжує знижуватися, а темпи зростання зниження торгівлі прискорюються. У 2018 році взагалі було зафіксовано рекордне за багато років падіння світового експорту і імпорту яблук, яке досягло 16% в натуральному вимірі.
«За останні п’ять років світова торгівля яблуком, виражена в тоннах, знизилася на 8%. На тлі динамічного зростання світового населення, зниження міжнародної торгівлі яблуком говорить про те, що яблуко – це далеко не найпопулярніший, модний і трендовий фрукт в світі. А ці фактори зараз мають велике значення», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту ФАО.
«Головними« ворогами »яблука на світовому ринку є ягоди, споживання яких зростає рекордними темпами, незважаючи на порівняно значно вищу ціну. Також в країнах, де яблуко є звичним продуктом, включно з Україною, зростає споживання екзотичних фруктів, заміщаючи споживання яблука», – зазначає експерт.
Проте, аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА) вважають, що це не привід для розчарування для тих, хто вирощує яблука в Україні, адже саме Україна має унікальні природно-кліматичними умови для вирощування яблука преміальної якості. Це доводить досвід поставок продукції в сезоні 2018/19 років.
На думку Андрія Ярмака, сучасний яблуневий сад зі сховищем і упаковкою в даний момент є однією з кращих інвестицій в агропромисловому комплексі України.