Показники “високого” зростання ВВП української економіки свідчать про деградацію – Іван Салій

Якщо в Україні обсяг валового внутрішнього продукту сягне 10 відсотків, то тільки за таких показників діяльність уряду можна буде назвати успішною. Поки що урядовці пишаються зростанням ВВП аж на 3,3 відсотка. Це не досягнення, а – деградація, переконаний президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Іван Салій.

У своєму виступі з нагоди створення Мережі енергоефективності виробників будматеріалів (читайте про цю подію в матеріалі «Українського репортера») Іван Салій також торкнувся теми ВВП. Як вже розповідало наше видання, приблизно 40 відсотків українських заробітчан, які у пошуках кращого життя виїхали за межі рідної країни, – будівельники. Іван Салій наголошує, що торік усі українські заробітчани переказали з-за кордону до України 14 мільярдів доларів США, з яких 5 – 5,6 мільярда доларів переказали саме будівельники. Між тим, порівняйте: обсяг будівництва в Україні – 3,2 мільярда євро.

 «Отож і виходить, що трудові мігранти з України розбудовують країни друзів-конкурентів, – говорить Іван Салій. – Вони створили там ВВП орієнтовно на 40 мільярдів доларів, водночас ВВП України у 2018 році – 115 мільярдів доларів».

Коли нарешті в Уряді візьмуть за правило: локомотивом економіки є будівництво? А що маємо сьогодні? Іван Салій розповідав в інтерв’ю “Українському репортерові”:

“Обсяг валового внутрішнього продукту в будівництві (у підсумку до відповідного періоду 2018-го) – 2,3 відсотка. Замість 10 відсотків! Зрештою, не знаю у яких галузях є зростання: приміром, сільське господарство,добувна промисловість, переробна –  мінус, роздрібна торгівля, охорона здоров’я – також мінус. А де плюс? Постачання газу і електроенергії. Запитується: це і є валовий продукт? Чим вищі тарифи, тим більше валового продукту? Це ж неправильно! Ми ж втрачаємо конкурентоздатність нашої продукції. Бо деякі цукрові, цегляні заводи «не піднімуться» через високу вартість газу. І ще у яких галузях є плюс за статистикою?  Освіта, операції з нерухомим майном (але ж це не продукція на експорт!). А ось експорт – мінус…”

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *