Оголошено лауреатів Нобелівської премії з економіки

Шведська Академія наук оголосила лауреатів Нобелівської премії з економічних наук за 2019 рік – це Абхіджит Банерджі, Естер Дюфло і Майкл Кремер.

Вони отримали нагороду за експериментальний підхід до боротьби з бідністю, – повідомляє ВВС.

“Лауреати цього року представили новий підхід до отримання достовірних відповідей про найбільш ефективні шляхи боротьби з бідністю у світі”, – йдеться в заяві Академії наук.

Абхіджит Банерджі і Майкл Кремер – американські економісти, а Естер Дюфло – французько-американська дослідниця.

“Дослідження Банерджі (Массачусетський технологічний інститут, США), Дюфло (Массачусетський технологічний інститут, США) та Кремера (Гарвардський університет, США) значно покращило нашу здатність боротися зі світовою бідністю. Лише за два десятиліття їх новий підхід, заснований на експерименті, удосконалив економіку розвитку, яка зараз є процвітаючим полем для досліджень”, – йдеться у заяві Нобелівського комітету.

Лауреати ввели новий підхід до отримання достовірних відповідей про найкращі способи боротьби з бідністю у світі. Якщо говорити коротко, це передбачає поділ питання на менші, більш чіткі, питання – наприклад, найефективніші заходи для покращення результатів освіти чи здоров’я дітей.

Вони показали, що на ці менші, точніші запитання найчастіше найкраще відповідати за допомогою ретельно розроблених експериментів серед людей, які найбільше страждають”, – пояснюється у прес-релізі.

У середині 90-х Майкл Кремер з колегами продемонстрували, наскільки потужним може бути такий підхід, використовуючи експерименти для тестування заходів, які могли б покращити шкільні результати в західній Кенії.

“Абхіджіт Банерджі та Естер Дюфло, часто разом із Майклом Кремером проводили подібні дослідження з інших питань та в інших країнах. Їх експериментальні методи дослідження нині повністю переважають в економіці розвитку.

У результаті одного з їхніх досліджень, понад п’ять мільйонів індійських дітей отримали користь від ефективних програм корекційного навчання в школах. Іншим прикладом є великі субсидії на профілактичну охорону здоров’я, які запроваджені у багатьох країнах.

Премія з економіки, на відміну від п’яти інших нобелівських премій – з медицини, фізики, хімії, літератури і премії миру, – не була заснована самим Альфредом Нобелем в 1901 році. Її заснував Банк Швеції в 1968 році з нагоди свого 30-річчя.

Розмір Нобелівської премії – 9 млн крон, тобто трохи більше 1 млн доларів.

Нагадаємо, Нобелівську премію з економіки 2018 року вручили за дослідження кліматичних змін та макроекономічний аналіз.

У перші п’ять днів нобелівського тижня 2019 року премій удостоїлися діячі науки і культури з США (п’ять лауреатів, один з яких наполовину канадець), Швейцарії (двоє), Японії, Британії, Ефіопії та Австрії (по одному лауреату).

Польська поетеса і письменниця українського походження Ольга Токарчук була оголошена лауреатом за минулий, 2018 рік, коли премія по літературі не присуджувалася.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *