Нацбанк повідомив, що панічного виведення іноземних інвестицій з України немає

У Національному банку України заперечили інформацію про те, що іноземні інвестори виводять свої інвестиції з державних боргових облігацій України.

Про це Нацбанк повідомив на своїй сторінці у Фейсбуку.

НБУ зазначає, що паніка на світових фінансових ринках знизила попит на державні облігації України, однак іноземні інвестори не поспішають виводити свої кошти з держави. У 2019 році саме приплив іноземних інвестицій у державні облігації став одним з чинників, які призвели до суттєвого зміцнення курсу гривні.

«Зменшення вкладень нерезидентів в гривневі облігації уряду наразі не є суттєвим. За останній місяць портфель ОВДП у власності нерезидентів суттєво не змінювався і коливався в межах 125-129 млрд. грн.», — зазначають у Нацбанку.

Там також додають, що ситуація з падінням цін на нафту не завдасть шкоди українській економіці.

«Фундаментальних факторів для суттєвого погіршення ситуації наразі немає. Україна продовжує нарощувати поставки товарів за кордон за основними статтями експорту, водночас ми не є експортерами нафти, тому зниження цін на цей товар дає радше більшу економію на імпорті енергоносіїв», — додають у Нацбанку.

10 березня через паніку на валютному ринку України, спричинену нестабільністю на світових ринках, Нацбанку довелося продати 250 мільйонів доларів з міжнародних резервів. Згодом НБУ уточнив, що продали 270 мільйонів доларів.

Зазначимо, що в останній тиждень лютого 2020 року через паніку, спричинену коронавірусом, фінансові ринки у світі втратили щонайменше 5 трильйонів доларів — це еквівалент ВВП Японії (у 2018 році за розрахунками МВФ) і більше ВВП України у понад 40 разів. На світових фінансових ринках стався найбільший спад від часів Світової фінансової кризи. Цей спад продовжився і на початку березня.

9 березня світові ціни на нафту протягом дня впали на 30%. Цьому сприяла паніка на ринках, пов’язана з коронавірусом, а також відсутність домовленості між країнами-експортерами нафти (ОПЕК) та Росією.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *