Мінагрополітики “подоїло” бюджет на мільярд гривень

Майже 40 відсотків загального обсягу державної підтримки АПК, виділені за двома бюджетними програмами, торік отримали чотири пов’язані між собою підприємства.

Такого висновку дійшли аудитори Рахункової палати України.

Вони перевірили, як використано 2,8 мільярда гривень за двома бюджетними програмами, які у 2018 році Мінагрополітики спрямував господарствам як державну підтримку галузі тваринництва (2,4 млрд грн) та розвиток хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними (0,4 млрд гривень).

Майже мільярд гривень було виділено окремим фірмам, які є пов’язані між собою особами (у розумінні вимог податкового законодавства).

В Рахунковій палаті переконані, що частина коштів, виділених на підтримку тваринництва, використані з порушенням закону.

Загалом торік з порушенням законодавства використано понад 1 мільярд гривень,  не за цільовим призначенням – 6,6 мільйона гривень.

Як бачимо, мільярди “вливають” у сільське господарство (“своїм” фірмам), а які результати?

Аналіз основних показників діяльності у сільськогосподарській сфері за період 2014−2018 років засвідчує, що у 2018 році порівняно з 2014 роком обсяги виробництва продукції тваринництва зменшились на 3,9 відсотків. Більш ніж увічі зросли споживчі ціни на м’ясо, молоко та яйця.

Зберігається і стійка тенденція до подальшого зменшення поголів’я сільськогосподарських тварин в усіх господарствах. За останні 5 років поголів’я свиней скоротилося на 18%, великої рогатої худоби − на 14,2%, овець та кіз − на 7,5%. До 2016 року знижувалося і поголів’я птиці, проте в 2017–2018 роках намітилася незначна тенденція до її збільшення. Скорочуються загальні площі насаджень плодово-ягідних культур.


Всього переглянуто: 573 134. Ця публікація: 15, 2 зараз.
Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 − 1 =