Іван Салій: за «своїх – вінницьких» у центральній владі «своїм – вінницьким» полегшень не було

В регіонах є керівники, які не гірше підготовлені, аніж у столиці чи уряді. Таких людей потрібно чути, бачити і підтримувати, стверджує президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Іван Салій. Іван Миколайович ділиться враженнями від поїздки до Вінниці.

Вінницька область будується:

– обсяги будівництва за 2018 рік – 5,5 млрд.грн., за 6 місяців 2019 року – 3,7 млрд.грн.;
– введення житла в експлуатацію за 2018 рік – 224 тис.кв.м, за 6 місяців 2019 року – 130 тис.кв.м;
– введення житла в експлуатацію на 1 мешканця за 2018 рік – 0,14 кв.м (по Україні – 0,21 кв.м, Київська область – 0,87 кв.м, м. Київ – 0,43 кв.м, Запорізька область – 0,04 кв.м, Донецька та Луганська області – 0,01 кв.м).

Оціночно: найбільш облаштований, комфортний обласний центр, населення -приблизно 360 тисяч осіб.
Будують і розвивають – будівельники!

Головний будівничий у Вінниці – Гіренко Тимофій Миколайович, генеральний директор концерну «Поділля», віце-президент Будівельної палати України. На столичних зібраннях Будівельної палати України у Героя України Петра Степановича Шилюка він помірковано активний, мудрий і загадковий. Його особистість викликає у мене, і як у віце-президента Будівельної палати України, і як у письменника, цікавість. В потужному товаристві визначних будівельників не сперечається, але акценти завжди розставляє доречно і винятково спокійно.

Зустрів делегацію Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів по-товариськи, обговорили увесь спектр розвитку-стагнації будівельного комплексу України. Говорить настільки тихо, що я поцікавився, чи він справді ніколи не кричить, не лихословить: «Як же Ви керуєте, як вони слухаються»?

Виявляється, слухають, бо достатньо одного погляду професіонала: просвітленого власника, який обраховує і сплачує таку зарплату, що їхати до Польщі економічного зиску немає, до того ж у Польщі і працювати по 12 годин потрібно, і перекурів-теревенів обмаль.

Я був зачарований і отримав підтвердження: в регіонах є керівники, які не гірше підготовлені, аніж у столиці чи уряді. Таких людей потрібно чути, бачити і підтримувати.

І місцева влада Вінниці його не гнобить, але і він не здається: «Я вам подарував два дитячі садочки – досить…». Я так зрозумів, що за «своїх – вінницьких» у центральній владі «своїм – вінницьким» полегшень не було. Сподіваються на нову владу: «Ми самі здатні управляти та розвиватись».

І це можливо у Вінниці – земельна ділянка в кілька десятків га на десяток років забудови – плануй комфорт, естетику, доступні ціни.

Вінниця має (Київ – не має) свій технопарк – розпочав працювати завод з виготовлення сонячних батарей, будуть виготовляти лижі та лижне спорядження.
***
Вінниця зберігає через віки (140 років) забальзамоване тіло геніального хірурга М.І. Пирогова, склеп, церкву та дзвіницю над ним, аптеку, сад, в якому він особисто посадив понад 2000 фруктових дерев. (Перша ребальзамація відбулась лише через 65 років!). Музей відкрили в 1947 році, а рішення про створення музейного комплексу було прийнято у 1944 році! (Важливо, що німецькі загарбники не руйнували усипальницю). Історія і люди в усі часи – різні, і це потрібно усвідомлювати.

***

А ще Вінниця щовечора являє «спектакль» з фонтанами, музикою, освітленням та лазерним шоу від «Рошен». В Києві новою домінантою стане скломіст В. Кличка.
Вдячний Гіренку Тимофію Миколайовичу, Очеретному Андрію Михайловичу та Воротнюку Володимиру Леонідовичу за дружнє спілкування та теплий прийом! Слава будівельникам!

Іван САЛІЙ, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів, віце-президент Будівельної палати України 

Фото із сайту koncern-podillya

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *