Експерт: cтавка ПДВ на продукти в Україні є найвищою у Європі

Якщо б в Україні ставка ПДВ на продукти була б така як в Польщі, тобто 5% замість 20%, то продукти коштували б на 14% дешевше.

Як вітчизняні, так й імпортні. Так за рис ми б з вами платили 20,6 грн. замість 23,5 грн., чорний хліб коштував би 1 4грн. за кілограм замість 16 грн., батон за 0, 5кг 9,6 грн. замість 11 грн., яловичина мала б вартість 109,1 грн. замість 124,7 грн., куряча тушка – 48,3 грн. замість 55,2 грн., молоко – 19,3 грн. проти 22 грн. за кілограм, яйця за десяток – 23,3 грн. проти 26,7 грн., соняшникова олія 30,3 грн. замість 34,6 грн. за літр, капуста – 8 грн. проти 9,2 грн., цукор – 13,3 грн. замість 15,2 грн.

При чому навіть при зниженні ціни на продукти їх продажі практично не знизяться. Відбудеться збільшення споживання. Сьогодні значна частина українців вимушена економити на продуктах. Навіть люди з середнім доходом розширили б свій раціон. Збільшення споживання позитивно вплине на виробництво, яке зараз впирається у низький попит у країні.

Для розрахунку експерти Асоціації постачальників торговельних мереж взяли середні ціни за даними Держстату на обрані продукти та перерахували ставку ПДВ із 20% до 5%.

Нагадаю, що практично в усіх країнах Євросоюзу податок на додану вартість на продукти в рази менший за Україну. Так в Німеччині він становить 7%, а Польщі – 5%. Різниця в оподаткуванні все більше впливає на вартість продуктів в нашій країні, знижуючи конкуренцію між українськими виробниками та виробниками інших країн. Це одна з причин, чому на ринках можна купити продукти харчування дешевше, ніж в магазинах. Багато виробників збільшують частку продажу за готівку, щоб уникнути оподаткування.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *