“Сбербанк” тікає з України

Російський “Сбербанк” оголосив про намір позбутися українських “дочок”.

“Ми шукаємо варіанти виходу з України. З такою позицією уряду України у нас немає багато часу. Ми не можемо сказати, продадуть банк чи відбудеться ліквідація. Ми шукаємо будь-які варіанти виходу з України”, – заявив голова Сбербанку РФ Герман Греф.

Водночас голова російського “Внєшекономбанку” Сергій Горьков заявив, що угорська банківська група OTP зацікавлена в придбанні їхньої української “дочки” – “Промінвестбанку”. Він повідомив, що рішення про продаж прийматиме наглядова рада банку.

Нагадаємо, з 16 березня проти російських банків запроваджені санкції терміном на 1 рік. Обмеження застосовані до публічного акціонерного товариства “Сбербанк” (належить Сбербанку), ПАТ “ВіЕс Банк” (належить Сбербанку), ПАТ “Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк” (належить ВЕБу), ПАТ “ВТБ БАНК”, ПАТ “БМ БАНК” (належать ВТБ). Цим фінустановам заборонено виведення капіталів за межі України на користь пов’язаних з ними осіб.

Крім того, у цих банках заборонено розміщувати кошти державних підприємств, установ, організацій та господарських товариств, у статутних капіталах яких є корпоративні права держави.

У відповідь “Сбербанк” запровадив обмеження на видачу готівки.

Фото Олексія ІВАНОВА

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *