Прем’єр Гройсман про державний контролюючий “рекет”
Уряд не буде миритися з тим, що в державі було створено систему, завдяки якій контролюючі органи діють у стилі “рекету”.
Всі контролюючі органи мають до 1 квітня 2018 року визначити основні галузеві ризики, яких потрібно уникати підприємцям, а також окреслити чек-листи – правила проведення перевірок та моніторингу результатів цих перевірок. Відповідне доручення озвучив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду, присвяченого проблемам та питанням дерегуляції.
Глава Уряду підкреслив, що сьогодні для чиновника, який здійснює нагляд, будь-яка перевірка – “безпрограшна лотерея”, коли достатньо прийти на об’єкт, знайти порушення, виписати акт чи штраф і потім вимагати від підприємця будь-чого, окрім головного – ліквідувати порушення.
«Мене штрафи не цікавлять! Мене цікавить безпека, благополуччя та нормальний діловий клімат. Ми будемо чітко визначати ризики – де є проблеми, яким чином їх виявляти та вирішувати.
Державний контролюючий «рекет» – це система, на якій роками паразитували й брали хабарі. Ми приймаємо рішення про ліквідацію такого підходу», – сказав Володимир Гройсман.
Він звернув увагу, що готовий до опору, який може «чинити система».
«Ми даємо три місяці, аби ви (контролюючі органи) створили систему ризиків та чек-листи для перевірки. Будь ласка, до 1 квітня в кожному контролюючому органі має бути система ризиків і чек-листи, які будемо моніторити, – сказав Володимир Гройсман. – Наявність системи ризиків та чек-лістів означатиме, що ви готові змінювати систему…”