Більше чверті населення України перебуває за межею бідності
Більше чверті українців перебувають за межею бідності, а більше третини людей в Україні заробляють менше прожиткового мінімуму у 1853 гривень.
Про це свідчать дані Державної служби статистики, пише biz.nv.ua.
У відомстві повідомили, що у першому півріччі минулого року українці витрачали майже 40% доходів на непродовольчі товари, серед яких комуналка, одяг та лікування. Попри це, різниця між доходами найбагатших та найбідніших українців зменшилася на 4%.
За статутами ООН, людина, яка витрачає близько 5 доларів на день вже вважається такою, що є за межою бідності, розповів у коментарі Радіо НВ виконавчий директор фонду Блейзера Олег Устенко.
Навіть мінімальна зарплата в Україні не дотягує до цих стандартів, додав експерт. За словами Устенка, така кількість бідного населення не сприяє економічному розвитку країни.
Ефективно боротися з бідністю можна тільки тоді, коли країна росте від 5% на рік
“Очевидно, що багато. Туди повинні бути включені принаймні всі категорії населення, які отримують такі ось мінімальні доходи. Безробітні швидше за все теж включені в цей показник. Якщо безробітних, – це 9%. Єдине, як можна намагатися впливати на ситуацію, – це звичайно економічне зростання не на рівні 2-3%, а те економічне зростання, яке дозволяє ефективно боротися з бідністю. А світовий досвід демонструє, що ефективно боротися з бідністю можна тільки у тому випадку, якщо країна росте від 5% на рік”, – наголосив Устенко.
Як розповів у коментарі Радіо НВ експерт з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень Єгор Киян, свого часу у Китаї більше 60% населення жило за межею бідності, що призвело до здешевшання робочої сили. Вони вирішили відкрити свій ринок, іноземні компанії почали цим користуватися і відкривати виробництва. Завдяки цьому китайці змогли подолати цей великий розрив по бідності за 20 років, додав Киян.
“В принципі, це не є безвихідною ситуацією. Якщо країна буде підтримувати якусь чітку стратегію щодо розвитку, щодо підтримання незабезпечених верств населення, щодо виведення капіталів з тіні, щодо посилення соціального захисту населення, то тоді ця ситуація може і перейти у позитивний русло. І в даному випадку, коли буде розвиватися не тільки субсидійна частина, а коли буде розвиватися економіка, залучаючи ці верстви населення до нових робочих місць”, – зазначив Киян.
Скільки заробляють українці
З першого січня 2019 року мінімальна зарплата в Україні становить 4,2 тис. гривень. У доларовому еквіваленті вона залишається найнижчою серед усіх країн Європи. Оскільки гривня є однією з найбільш недооцінених валют у світі, ми досі так і не досягли рівня докризового 2013 року.
Щороку, починаючи з часів незалежності, рівень мінімальної зарплатні збільшувався на 100-150 гривень. У 2014 році українському уряду довелося заморозити мінімальні зарплати.
Гривня є однією з найбільш недооцінених валют у світі
Найбільшою мінімальна зарплата у валюті була у 2013 році та у еквіваленті складала 140 доларів. Проте через втрату контролю над частиною території країни, економічні труднощі та знецінення гривні вона знизилася до 102 доларів у 2014, 59 доларів у 2015 та до 58 доларів у 2016.
З істотним підвищенням мінімальної зарплати до 3,2 тис. гривень у минулому році вона становила 119 доларів у еквіваленті. На сьогодні “мінімалка” становить 3723 гривні, що еквівалентно 143 доларам.