45 мільярдів гривень. Гонтарева розповіла, скільки олігархи винні Нацбанку

Українські олігархи винні Національному банку України за кредитами рефінансування 45,2 млрд грн. Про це заявила колишня голова НБУ Валерія Гонтарева у Верховній Раді під час звіту щодо своєї діяльності.

За її словами, більшість кредитів рефінансування НБУ видавав з 2008 року. Раніше це робилося без належної застави – під неліквідні активи за завищеною в рази ціною. Ці банки зараз ліквідовані або перебувають на стадії ліквідації.

“На початок моєї каденції в Національному банку у червні 2014 року заборгованість за рефінансуванням банків становила 111,7 млрд грн. На 10 травня минулого року цей показник у платоспроможних банках становив 15,2 млрд грн, з яких 14,4 млрд грн припадало на державний “Приватбанк” та 0,5 млрд грн – на державний “Укргазбанк”. Загальна заборгованість неплатоспроможних банків перед Національним банком на той момент становила 45,2 млрд грн. Решта – понад 50 млрд грн – вже погашена”, – заявила Гонтарева.

Тобто непогашено 45,2 млрд грн за кредитами рефінансування. Найбільші боржники:

  • Олег Бахматюк за кредитами двох своїх банків – “Фінансова ініціатива” і “ВАБбанк” – 10,2 млрд грн;
  • Дмитро Фірташ – банк “Надра” – 9,8 млрд грн;
  • Микола Лагун – “Дельта-Банк” – 8 млрд грн;
  • Костянтин Жеваго – банк “Фінанси і кредит” – 6,3 млрд грн;
  • Леонід Клімов – “Імекс-банк” – 3,4 млрд грн.

Ще 7,5 млрд грн винні всі інші банкіри-невдахи.

Гонтарева нагадала, що банкрутство банків не означає, що їхні колишні власники звільняються від боргів своїх банків. Саме тому Нацбанк направив до правоохоронних органів 12 заяв про скоєння злочинів акціонерами цих банків, а також ініціював 44 судових розгляди.

Фото Богдан Бортаков

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *