Українським воїнам пропонували боротися з ворогом сумішшю для обкурювання дерев

Сенсаційне повідомлення Військової прокуратури Південного регіону України – замість спеціальної димової суміші для потреб фронту було закуплено речовини для обкурювання дерев, імітації бойових дій при грі у страйкбол,   димової завіси під час кінематографічних зйомок тощо. Сума складає понад 72 мільйони гривень.

Де ж служать такі комбінатори? Їх вивела на чисту воду військова прокуратура Криворізького гарнізону.

Установлено, що у 2015 – 2017 роках у зв’язку з нагальною потребою забезпечення військ димовою сумішшю при проведенні Антитерористичної операції Департаментом держзакупівель Міністерства оборони України за замовленням центрального управління військ РХБЗ здійснено закупівлю у ТОВ «Фірма Альфа ЛТД» димових сумішей марки ДС-56.

При цьому жодних випробувань перед придбанням майна військового призначення військовими посадовими особами проведено не було.

Натомість виявлено, що закуплена димова суміш не є димовою сумішшю марки ДС-56, яка знаходиться на озброєнні у Збройних Силах України.

Більше того, через відсутність стійкості диму до розсіювання в атмосферному повітрі закуплена димова суміш не забезпечує належного маскувального ефекту (за технічними умовами аерозольний ефект димової суміші має тривати близько 30 хв.), а тому взагалі не може використовуватися за цільовим призначенням під час бойових дій.

Встановлено, що за своїми технічними характеристиками закуплена суміш виготовляється для обкурювання дерев, імітації бойових дій при грі в страйкбол,  як димова завіса під час кінематографічних зйомок тощо.

Розпочато кримінальне провадження за статтею “Недбале ставлення до військової служби” КК України.

Вітаємо зусилля прокурорів. Але є питання: чому суспільство не відає, кого взято під варту (причому негайно), з кого вже здерто погони? На кону були 72 мільйони. Прапорщики не могли “нахімічити”, погодьтеся. Тут, очевидно, задіяні високі тузи з МО. Покажіть цих корупціонерів, шановні прокурори. Не дивіться на посади та генеральські звання. Суспільство повинно бачити блискавичну реакцію правоохоронних органів. Чи знову все зійде з рук аферистам? Маємо тисячі прикладів, коли резонансні справи “ховають” в архівах, волокитять, відкладають-переносять до безкінечності… А бійцям в окопах підсовують димову завісу для гри в страйкбол. Отаке кіно.

Леонід Фросевич

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 + twenty =