Є нові підозрювані у справі про “закопані” кошти Гостомеля (+фото)

Гучна справа про розкрадання бюджетних коштів у Гостомелі набирає обертів. З’явилися нові підозрювані.

“Український репортер” нещодавно розповідав, що Гостомельському селищному голові Юрію  Прилипку 22 серпня 2018-го повідомлено про підозру у кримінальному правопорушенні (документ підписав прокурор Києва). Йдеться про розтрату бюджетних коштів, виділених для проведення капітального ремонту доріг в Гостомелі.

28 – 29 серпня Святошинський райсуд Києва обрав Юрію Прилипку запобіжний захід. На суму завданих збитків прокуратура подала клопотання про заставу для Прилипка – на 730 тисяч. Суд прийняв рішення про заставу в сумі 552 тисячі гривень.

Про це читайте тут:

Учора, 12 вересня, на сайті СБУ було розміщено повідомлення оголошення підозр у скоєнні злочину ще деяким фігурантам цієї справи. І хоч прізвищ не названо, тим не менш місцеві активісти в соцмережах зазначають, що йдеться про першого заступника Гостомельського селищного голови Василя Саєнка і двох представників підрядних підприємств – Григорія Матвійця та Віталія Тонкопія.

Характеризуючи Василя Саєнка, чомусь подумалося, що він – права рука Гостомельського селищного голови Юрія Прилипка. Ні, мабуть, перебільшення. У керманича цьго селища є люди, які значно ближче до тіла… А Саєнко? Виконавець, хоч і при начальницьких погонах, при маленькій булаві. Слово мера для таких – закон, хоч ці слова бувають різними, як і специфічні завдання, які доводиться виконувати таким людям.

Саєнка часто критикують патріотично налаштовані депутати селищної ради, правдошукачі, зокрема Юрій Марчук. До Саєнка є чимало претензій в учасників АТО, наприклад очільник тамтешніх атовців Олексій Табачук неодноразово намагався з’ясувати, що конкретно робить Саєнко для вирішення низки злободенних питань, зокрема, що стосуються енергетики, трансформаторних підстанцій.

Громадські активісти часто хотіли б почути пояснення Саєнка, чому так багато витрачається коштів на ті чи інші будівельні роботи, ремонти. Чому так багато прикладів неякісного виконання робіт за бюджетні кошти? Але ж Саєнко… тертий калач! Треба чути, як під час сесій селищної ради він “викручується”! Як уміє тихо-непомітно щезнути (вислизнути!) з сесійної зали, ніби десь розчиняється і водночас миттєво вигулькує, щойно почує, як Прилипко “кличуть”…

Мабуть, в кожному містечку, селищі є свої саєнки. Як же без них?! Всезнаючих, з олімпійським спокоєм на обличчі (бо ж поруч – могутня спина шефа!), намертво вмонтованих у систему “свій – чужий”, таких собі професорів, які зуби з’їли на технології: що, кому й куди…

Словом, як той казав, Василь Михайлович – людина з обойми.

Але як поведе себе ця людина з обойми, коли прокурор поставить під час допиту конкретні запитання? Куди ділися величезні бюджетні кошти? Де їх “закопано”?

Леонід ФРОСЕВИЧ

Василь Саєнко намагається відбитися від принципових депутатських запитань
Василь Саєнко намагається відбитися від принципових депутатських запитань
Мер Юрій Прилипко традиційно звик не давати слово опонентам з депутатського корпусу
Мер Юрій Прилипко традиційно звик не давати слово опонентам з депутатського корпусу

Мер Юрій Прилипко традиційно звик не давати слово опонентам з депутатського корпусу

Громадські активісти біля будівлі селищної ради вимагають відставки Василя Саєнка
Громадські активісти біля будівлі селищної ради вимагають відставки Василя Саєнка

Фото “Українського репортера”

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 + thirteen =