Як багатіють депутати і чиновники на Київщині. Видатки й доходи мільйонерів

На жаль, вітчизняні антикорупційні органи паралізовані політичною війною за ресурси та вплив – і майже не виконують жодної помітної роботи. Між тим навіть поверхневий аналіз декларацій представників місцевої влади може відкрити країні справжніх чарівників і магів, які здатні діставати гроші з повітря.

«Український репортер» проаналізував декларації деяких представників місцевих адміністрацій та рад у Київській області, і знайшов чудові приклади – як витрачати на життя значно більше, ніш заробляєш. Знайомтеся, наші герої.

Тетяна Олександрівна Скаленко – сільський голова дуже маленького села Червоне в Яготинському районі, де офіційно проживає близько 500 осіб. Здавалося б, не дуже висока посада. Але як вона впливає на добробут!

Тетяна Олександрівна задекларувала в 2017 році (декларацію подано 28.01.2018) 90 тис. 358 грн. заробітної плати. Ще близько 27 тис. грн вона отримала від здачі майна в оренду – адже тільки на неї записано сім земельних ділянок загальною площею більше 126 тис. кв. метрів.

Крім того, чоловік Тетяни Олександрівні, Петро Іванович Скаленко, отримував за минулий рік дві зарплати – за основним місцем роботи 81 тис. 750 грн, а також заробітну плату за сумісництвом – 38 тис. 730 грн. Крім того, він також здавав майно в оренду – на 9 тис. грн. До речі, Петро Іванович також володіє вісьмома земельними ділянками загальною площею близько 1 млн. 157 тис. м. кв.

Ще у сім’ї є київська квартира, житловий будинок на 190 м. кв., а чоловік також володіє готельним комплексом на 820 м. кв. та 40-ма відсотками СГ ТОВ “Причиське”. Останній актив, до речі, подружжя оцінило в 16 тис. 800 грн.

А тепер – найцікавіше. За минулий рік сім’я Тетяни Олександрівні придбала земельну ділянку вартістю 50 тис грн., готельний комплекс вартістю 4 млн. грн і напівпричеп вартістю майже 223 тис. грн.

Ще раз – доходи сім’ї близько 250 тис. грн. Видатки тільки у вигляді великих покупок – 4 млн. 273 тис. грн.

Можливо, це були витрачені накопичення? Зовсім ні. В 2017 році було задекларовано готівкових коштів на 150 тис. грн. До речі, в 2016-му накопичень було тільки 100 тис грн! Тобто в скарбничку клали, а не брали звідти.

Як же працює магія? З точки зору Тетяни Олександрівни, дуже просто. Її чоловік начебто взяв безвідсоткову фінансову допомогу в підприємства, часткою якого володіє – 4 млн. грн. Нагадаємо, оцінка вартості цього актива – 16 тис. 800 грн. А от цю фіноперацію вже ніхто не пояснює – секрет фірми.

Звісно, баланс все одно не сходиться  – витрат більше (навіть не рахуючи вартості життя), ніж доходів. А ще подружжю вдається економити і відкладати на чорний день.

А ви кажете, маленькі села вмирають!

Але якщо ви вважаєте, що це неймовірний приклад, то помиляєтеся. Коли ти знаходишся близько до процесів, які впливають на розподіл землі, диво може статися з кожним.

Наприклад, подивіться, як пощастило Арестовій Валентині Олегівні, секретарю сільської ради Литвинівки  Вишгородського району. Вона отримує зарплатню в 90 тис. 952 грн. на рік. Її чоловік – 38 тис. 400 грн. Ще сім’я отримала в минулому році благодійну допомогу в 24 грн.

Але усміхнулася доля – подружжю подарували земельну ділянку вартістю 348 тис грн. та житловий будинок, який в декларації скромно оцінили в 287 ис. грн.

Значно простіше, якщо в тебе є родичі – тоді магію грошей пояснити дуже просто. Наприклад, сім’я депутата Димерської селищної ради Чалого Сергія Юрійовича заробила у 2017 році досить непогано – майже 190 тис. грн. Але майна йому вдалося за цей вдалий рік придбати на 2 млн. 663 тис. 900 грн – побудувавши житловий будинок, магазин, СТО та мийку.

Як пояснює депутат, все просто – 2 млн. 700 тис. грн позичив Чалий Юрій Іванович – очевидно, батько.

Але якщо вас люблять оточуючі – ваше життя взагалі може перетворитися в казку. Про це може з гордістю розказати подружжя депутата Святопетрівської сільської ради Старовойта Валерія Віталійовича та Старовойт Оксани Миколаївни, яка одночасно є депутатом Святопетрівської сільської ради та начальником відділу в Шевченківській райдержадміністрації м. Києва.

Успішна сім’я задекларувала тільки зарплатню Валерія Віталійовича в розмірі 42 тис.727 грн, та Оксана Миколаївна отримала дохід від відчуження рухомого майна в 29 тис. грн.

І хоча Валерій Старовойт є власником третини таких компаній, як  обслуговуючий кооператив «Польовий 2010» та обслуговуючий кооператив «Святопетрівське», а сім’ї належить  два будинки та дві квартири, навіть державні органи дуже полюбляють допомагати хорошим людям.

Так, управління соціального захисту Києво-Святошинського району надало допомогу в розмірі 29 тис. 298 грн., Києво-Святошинський районний центр зайнятості – 8 тис.680 грн., Святопетрівська сільська рада – двічі 1 тис. грн., кожному з подружжя.

Приватні структури та особи також не залишилися осторонь. Вони надали подарунків на 409 тис. 800 грн. Таким чином, подарунки та допомога становлять левову частку в доходах родини Старовойт.

А це для деяких осіб – стиль життя. Наприклад, сім’я Сергія Олеговича Мамчура, депутата Гостомельської селищної ради, заробила в 2017 році з усіх джерел близько 79 тис. грн. А ось подарунків (з соціальними виплатами) отримала на 530 тис. грн! До речі, депутатом цієї ради є також батько Сергія Мамчура – Олег Мамчур.

Тому переставайте жалітися на життя. Надто маленька зарплатня, не вистачає? В чому проблема, користуйтеся лайфхаком успішних людей – отримуйте подарунки!

Микола СЕРДЮК

Фото із сайту kurs.if.ua

Про ситуацію на Київщині читайте тут: 

Like

Микола СЕРДЮК

Журналіст


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *