На водіїв чекають “драконівські” штрафи й обмеження швидкісного режиму в містах

Уряд України посилить покарання за порушення Правил дорожнього руху, обмежить швидкість руху в містах до 50 кілометрів на годину і запровадить більш жорстку систему контролю на дорогах. Такі зміни анонсував міністр інфраструктури Володимир Омелян після страшної ДТП у Харкові.

“Декілька місяців тому ми вийшли з ініціативою обмежити швидкість руху в населених пунктах 50 км/год. При такій швидкості фактично виключаються смертельні випадки, максимум незначний травматизм. Нам відповіли: “Не на часі, політично чутливе питання”.

Так от, ми наполягаємо – 50 км/год і драконівські штрафи за перевищення швидкісного режиму, непристебнутий пасок безпеки на передніх і задніх сидіннях, відсутність дитячих сидінь при перевезенні дітей, використання мобільного без засобів hands-free. Обов’язкова фото- і відеофіксація порушень і “листи щастя”, позбавлення прав за водіння в нетверезому стані.

Коли поліцейський зупиняє авто: опускається вікно, руки – на кермо і ввічлива розмова з обох боків, а не витанцьовування в і навколо авто з матюками.

Сьогодні у нас чергове обговорення спільно з МВС, МОЗ, Міносвіти, народними депутатами заходів зі зниження до 0 смертності на українських автошляхах. Протягом тижня вони будуть узгоджені і розпочнуться з 1 січня 2018 року. Окрім фінансування з Дорожнього фонду, передбачили ще близько півмільярда гривень з коштів секторальної підтримки ЄС для обладнання місць найбільшої концентрації ДТП по країні”, – повідомив Омелян у Фейсбуку.

Водночас міністр внутрішніх справ закликає завершити громадську дискусію з приводу різкого посилення заходів проти порушників на дорогах.

“Необхідно негайно, до кінця поточного року, прийняти законодавчі акти, що дозволяють запровадити:

  • Загальне застосування процедур автоматичної відеофіксації порушень і жорсткі штрафи;
  • Радикальне посилення покарання за водіння автомобілів у п’яному вигляді.

Я прошу парламент у найближчі тижні дати МВС цей інструмент регулювання. Всі поправки і уточнення до чинних законів, що дозволяють реально і радикально зупинити “війну на дорогах”, вже нами внесені й узгоджені з профільним комітетом Верховної Ради”, – написав Аваков у Фейсбуку.

За даними МВС, у 2016 році внаслідок дорожньо-транспортних пригод в Україні загинули 3187 людей, травмовано 32079. А за 9 місяців 2017-го на дорогах загинули 2317 і травмовано 25 082 людей.

 

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seven − one =