Гепатит А в Миколаєві. Влада заявляє, що епідемії немає

Влада Миколаєва заявляє, що за всіма показниками у місті немає епідемії гепатиту А. Станом на ранок 4 січня в лікувальних установах Миколаївщини перебували 16 пацієнтів із підтвердженим діагнозом хвороби Боткіна. Про це йдеться у повідомленні Миколаївської ОДА.

Загалом в обласній інфекційній лікарні перебувають 33 пацієнти. Ще 6 дітей – в обласній дитячій інфекційній лікарні, діагноз підтверджено в однієї дитини.

За словами начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Павла Георгієва, всі необхідні ліки в області є, на випадок збільшення кількості пацієнтів з гепатитом підготовлено необхідний резерв ліжок.

На сьогодні закрито п’ять із семи точок розливу, де більшість хворих купували воду. Частина з них користується водопровідними мережами, а в деяких торгують водою, яку привозять. У будь-якому разі треба дочекатися результатів лабораторних досліджень взятих зразків води. Однак, навіть якщо експертиза покаже, що вода придатна для вживання, це не виключає можливості, що вона таки заражена, оскільки інкубаційний період гепатиту А становить до 40 діб.

Тим часом розслідування за фактом масового захворювання на гепатит А розпочала поліція. Його відкрили за ознаками ч. 3 ст. 130 КК України “Зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби”, що карається позбавленням волі на термін від трьох до восьми років. Призначено низку експертиз, за результатами яких буде прийнято відповідне процесуальне рішення.

 

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seven + twelve =