Українців без квитка додому можуть зняти з рейсу до країн Євросоюзу

В аеропорту Івано-Франківська українці відмовили у посадці на рейс МАУ “Івано-Франківськ – Валенсія” через те, що вона не мала зворотного квитка. Про це у Фейсбуку повідомила сама постраждала Богдана Шелефонтюк.

“Плануючи відпустку в Іспанії, придбала квиток на літак, проте була не допущена до реєстрації. Причина відмови – відсутність зворотного квитка (як виявилося на наступний день, і в МАУ, і в прикордонній службі України вимогу квитка заперечили і в один голос заявили про перевищення працівниками Івано-Франківського аеропорту службових повноважень). На цьому мої неприємності не закінчилися, оскільки працівники аеропорту, щоб не відшкодовувати вартість квитка, вказали причину невильоту – моя неявка в аеропорт. Я ще зобов’язана заплатити штраф авіакомпанії, обмінюючи білет”, – написала дівчина. Вона пояснила, що планувала повертатися до України автомобілем.

Українцям не варто літати з квитком “в одну сторону”

Система TravelDoc, яка використовується в аеропортах для перевірки права пасажира на поїздку, дає “жовте світло” для тих, хто відлітає з квитком “в одну сторону” і застерігає, що “пасажири, які не мають зворотного квитка або іншого прийнятного доказу щодо зворотної подорожі, можуть отримати відмову у в’їзді до ЄС”.

Правила Шенгену не містять категоричної заборони пускати пасажирів, які не мають зворотного квитка. Людина просто має довести прикордоннику, що планує скористатися іншим транспортом. Якщо прикордонника не вдалося переконати і людині відмовили у в’їзді, авіакомпанія-перевізник має забезпечити перевезення невдахи додому.

Саме через це авіаперевізники перестраховуються й інколи відмовляють у посадці пасажирам з квитком в “одну сторону”.

Кого не пустять до ЄС

Нещодавно Департамент консульської служби МЗС України опублікував у Фейсбуку роз’яснення, чому після запровадження безвізового режиму українцям з біометричними паспортами можуть відмовити у в’їзді до країн Європейського Союзу:

  • перебуває у списку осіб, що становлять загрозу суспільному порядку, суспільному здоров’ю чи внутрішній безпеці;
  • перебуває в списку осіб, в’їзд яких, хоча б в одній країні ЄС, заборонений;
  • засуджений у будь-якій країні ЄС за злочини, які передбачають кримінальне покарання у вигляді позбавлення свободи строком мінімум на один рік;
  • є об’єктом рішення про видворення з країни, яке приймається, зокрема, у випадках нелегального перебування;
  • якщо є докази участі в злочинній діяльності чи докази наявності умислу брати участь у подібній діяльності;
  • якщо не має усіх необхідних документів, що підтверджують мету поїздки.

Водночас в’їзд до країн ЄС мають дозволяти громадянам, які можуть обґрунтувати мету своєї поїздки; мають достатньо грошей, аби забезпечити себе і придбати квиток додому (довідка з банку про стан рахунку не потрібна).

Скільки потрібно грошей

Існує думка, що для допуску в ЄС потрібно мати 50 євро на людину на день поїздки. Це не вірно, кожна країна встановлює ліміт грошей самостійно.

Скажімо, в Естонії потрібно мати лише 17,2 євро на добу, в Нідерландах – 34 євро, а скажімо в Іспанії – 70,77 євро, однак мінімум 636,93 євро на поїздку. Для допуску до Франції ті, хто не має броні готелю, повинні мати 120 євро/день, подорожувальники з бронею – 65 євро/день.

Водночас за відсутності готівки прикордонники зобов’язані приймати картки міжнародних платіжних систем Visa або MasterCard як доказ платоспроможності. В ідеалі мати картку класу gold або platinum. Такі вимоги прикордонного кодексу ЄС.

Аргумент на вашу користь –  сплачене та підтверджене проживання, пакетний тур, зворотний квиток чи гарантійний лист запрошуючої сторони.

Популярно про “безвіз”

Нагадаємо, що лібералізація візового режиму з ЄС стосується лише тих громадян України, які мають біометричні паспорти (видає Державна міграційна служба). Українці зможуть їздити в Євросоюз на 90 днів для туристичних, ділових подорожей чи для відвідування друзів і родичів. Водночас спрощений візовий режим не дає права на роботу в ЄС.

Українці можуть вільно подорожувати до таких країн: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Республіка Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

Трохи статистики

За даними Державної прикордонної служби, станом на 4 серпня правом безвізового в’їзду до країн Європейського Союзу скористалися понад 162 тисячі громадян України.

У в’їзді відмовили лише 55 українцям, це 0,03%. З них 18 – за перевищення терміну перебування, а 37 – не довели мету поїздки та платоспроможність.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *