До ЄС не можна вивозити більше 10 тис. євро – юристи

Після запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом українці зможуть брати з собою до 10 тис. євро, які не потрібно декларувати. Про це повідомляють юристи. Враховується не лише готівка в євро, але й усі гроші у будь-якій валюті.

“Фізичні особи, які ввозять на територію держави-члена ЄС або вивозять з неї грошові кошти, коштовності, цінні папери, інші цінності, у тому числі золото на суму, що перевищує 10 000 євро, повинні належним чином це задекларувати. Декларування не вважається здійсненим, якщо надана інформація є неправильною або неповною. Крім того, не вважається задекларованою сума, що перевищує 50 000 євро, якщо до декларації не додані документи, що підтверджують походження зазначеної суми”, – йдеться у монетарному і фінансовому кодексі Франції (ст. L152-1).

“Правило 10 000 євро” діє для всіх країн ЄС. Порушення тягне за собою штраф у розмірі 50% від незадекларованої суми. Треба пам’ятати:

  • якщо ви їдете самостійно, то при собі можете мати, не декларуючи, 10 000 євро;
  • якщо подорожуєте з родиною, можете провезти, не декларуючи, не більше 10 000 євро на всю сім’ю, а не на кожного члена сім’ї;
  • якщо подорожуєте парою, везти, не декларуючи, можна не більше 10 000 євро на двох (у даному випадку діє принцип спільності інтересів “communauté d intérêts”).

Якщо ж ви вирушаєте до Європи зі значною сумою грошей і хочете їх залекларувати, діє безкоштовний сервіс електронного декларування готівки DALIA.

Нагадаємо, що в Старій Європі зручніше користуватися платіжними картами, а готівку за необхідності можна зняти в банкоматі.

Фото Кирила ХМІЛЬОВА

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *