Україна розширила санкції проти Росії. Під заборону потрапили Яндекс, “Вконтакте, Одноклассники, Mail.Ru

Президент Петро Порошенко підписав указ №133/2017, яким увів у дію рішення РНБО “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.

“Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю: 1. Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”. 2. Застосувати персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи до фізичних і юридичних осіб”, – йдеться в документі.

Рішення РНБО передбачає введення санкцій проти 1228 фізичних і 468 юридичних осіб.

Зокрема, проти порталу “Яндекс” (Общество с ограниченой ответственностью “Яндекс”), Mail.Ru Group, популярних російських соцмереж “Вконтакте” та “Одноклассники”, IT-компаній “Лабатория Касперского” і DrWeb, а також низки російських авіакомпаній та підприємств, зокрема “Аерофлоту”, “Алмаз-Антей”, “Газпром Банк”, телекомпаній “ТВ Центр”, РБК, ВГТРК, НТВ, “Звезда”, ТНТ, РЕН, ОТР.

Інтернет-провайдери мають заборонити доступ до всіх ресурсів/сервісів Яндексу (крім головної сторінки пошуку), соцмереж “Вконтакте” та “Одноклассники”, пошти Mail.ru. Це зроблено в рамках обмежень, накладених на Mail.Ru Group. Для громадян України заблокують сайти антивірусних компаній “Лаборатория Касперского” и DrWeb.

Також під заборону в Україні потрапила низка інших IT-компаній, зокрема “1С” та її філіали в Україні (постачальник бухгалтерської програми “1С: Підприємство”), а також “ABBYY” та її дочірні компанії в Україні.

Раніше заборонити “Вконтакте” и “Одноклассники” в Україні пропонував радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *