Затримання депутатки Черінської. Погляд на Гостомель

Повідомлення столичної прокуратури про чергове затримання у справі про хабарництво, певно, промайнуло б у стрічці новин як не надто сенсаційне. Тим паче мова про секретаря бюджетної комісії однієї із селищних рад Київської області. Це ж не хтось із урядовців, не генерал і не мер великого міста. Але за цим, здавалося б, дрібним фактом – «великокаліберна» історія, яка змушує нас пильно подивитися на регіон, який, на думку генпрокурора Юрія Луценка, став «місцевим Чикаго». Так-так, це – про Ірпінський регіон. Ірпінь, Буча, Гостомель, Ворзель…

Стало відомо, кого саме затримали… На сайті «Громада Приірпіння» з’явилася інформація, що йдеться про Наталію Черінську, секретаря комісії з питань планування бюджету, фінансів, цін та соціально-економічного і культурного розвитку Гостомельської селищної ради.

Виступає депутатка Черінська. Поруч – депутат Чемерис

От біда: знову лихоманить Гостомель. У селищі ще не вщухли розмови про нещодавнє затримання депутата селищної ради Сергія Чемериса (обвинувачується у хабарництві), як нова звістка від борців з корупцією… 26 грудня правоохоронці «завітали» до Наталії Черінської. Обшуки в оселі Черінської, виймання документів у селищній раді… Процедура, звичайно, не з приємних.

Може, у тій селищній раді якийсь злий дух поселився, висувають версію (не без гумору) деякі мешканці селища. Ви ж бо подивіться: із 27 депутатів місцевої ради вже двоє – під слідством: Чемерис і Черінська. Та й селищний голова Юрій Прилипко раз пораз змушений навідуватися до суду за повісткою – обласна прокуратура обвинувачує Прилипка у шахрайстві, справу розглядає Бородянський районний суд.

Депутати селищної ради. Праворуч – Наталія Черінська

Мабуть, мало хто з місцевих прогнозував, що неприємності такого серйозного гатунку впадуть на голову саме Черінської. Дехто із її шанувальників називає цю пані телезіркою Гостомеля. Аякже: на ЮТУБ-каналі веде програму про селище, на усі лади вихваляючи мера Прилипка. В Гостомелі, до речі, – постійне і тотальне прославляння заслуг Прилипка, який же він «благодійник», як усе рухається і крутиться «за підтримки» мера.

Навіть Державний прапор піднімають «за підтримки» Прилипка. Отакої!

Цікаво, що радить Наталія Черінська меру Прилипку?

І у цьому «золотослівному» хорі тон задає саме Наталія Черінська. Бачте: вона ж не лише депутатка, а ще й директорка місцевого культурно-оздоровчого комплексу, де багато що відбувається в рамках вже згаданої нами «підтримки мера».

Отже, Черінська ще й має директорські обов’язки, окрім депутатських. Її колега – Сергій Чемерис – також працює у місцевій раді, він – старший інспектор з благоустрою. Ці люди, як вважають активісти селища, є дуже наближеними до мера Прилипка, топ-депутати, ключові представники провладної (промерської) більшості. Особливо Наталія Черінська.

 

Останнім часом її прізвище з’явилося на вустах у багатьох у зв’язку з резонансною подією у «Зима-барі». Тут зчинилася стрілянина, було поранено кількох бійців Нацгвардії. Очевидно, поліція має питання до брата Наталії Черінської і до самої депутатки, які фігурують у матеріалах про цю бійку. Вже минуло кілька місяців після цієї стрілянини, однак правову оцінку діям фігурантів так і не дано, до відповідальності за скоєне нікого не притягнуто.

Чому все ж таки лихоманить Гостомель? Причин чимало. Здавалося б, ще кілька років тому селище впевнено узяло курс на децентралізацію, на кардинальну реформу місцевого самоврядування. Адже було утворено Гостомельську об’єднану територіальну громаду (мером тоді був Анатолій Кириченко), з’явилися сподівання, що селище навіки розпрощається з остогидлим, корумпованим Ірпенем (бо підпорядковується йому в адміністративному плані) і заживе щасливо та заможно у своїй хаті. Центральна влада ставила Гостомель у приклад, радила усім поглянути на передовий досвід створення громади. (До речі, Юрій Прилипко у той період був депутатом Ірпінської міськради і підтримував об’єднання з Ірпенем.)

Минув час, і Гостомельсьску громаду «поставили на паузу»: головне – було заблоковано проведення перших місцевих виборів, не дозволили «розійтися» з Ірпенем (бодай не платити туди податки)… А тут ще й до керма Гостомеля прийшли регіонали, а саме Юрій Прилипко. В селищній раді запанувало кумівство, гору взяли родичі, словом, «сім’я»… Клан «приростав» землями, активами…

Цьогоріч на сесії селищної ради майже півсотні агресивних «тітушок» «допомогли» протиснути коригування генплану селища в інтересах групи Юрія Прилипка. Серед тих, хто голосував за це «дєло», були Черінська та Чемерис (був під домашнім арештом).

Хіба не зрозуміло, кому вигідна ця «пауза» із Гостомельською об’єднаною громадою?

– Селищний голова Прилипко мав би публічно відреагувати на резонансні події, – вважає депутат Юрій Марчук. – Однак Прилипко чомусь воліє мовчати.

До слова, коли «тітушки» окупували сесійну залу місцевої ради, Прилипко заявив, що це – також «наші люди, такі ж громадяни…».

Коригування генплану в раді під тиском “тітушок”

«Такі ж громадяни»? Серед них є одіозні особи, які підтримують «руський мір», вихваляють Путіна, люто ненавидять усе українське… І ці «громадяни», здебільшого, займаються у місцевих спортклубах, готові вийти проти опозиції за вказівкою пахана… Ось таке місцеве «чикаго», до якого нещодавно завітав навіть Віктор Ющенко. Зустрівся в раді з Прилипком, така собі неформальна розмова, на великий подив громади селища.

Місцеве «чикаго», між іншим, особливе ще й тим, що тут піддають остракізму усіх, хто послідовно й справедливо критикує Прилипка та його групу, хто виводить на чисту воду крутіїв та різних спритників.

Тим часом місцева громада усе ще в очікуванні перших виборів, на які – великі сподівання, бо аж тоді нарешті у своїй хаті зможуть запанувати і своя воля, і своя правда.

Леонід БОРИСЕНКО

Фото “Українського репортера”

На цю тему читайте також тут

Під Києвом чиновниця селищної ради отримала хабар автомобілем

На гостомельського депутата Чемериса чекає лава підсудних в Ірпені

Арештований депутат Чемерис узяв участь у роботі сесії

Гостомельський депутат Чемерис “вирішував” питання за 30 тисяч

В Гостомелі затримали депутата Сергія Чемериса

Ірпінь: це поєднання криміналітету з правлячими хабарниками

Також дивіться відео

Тітушки допомогли депутатам Гостомельської ради протиснути Генплан

Гостомель. Тітушки проти учасників АТО

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 1 =