“Топаз” отримав вісім років ув’язнення. За ґратами проведе ще два (+відео)

Учасник київського “Антимайдану” в Маріїнському парку Ігнат Кромський, відомий на прізвисько “Топаз”, стверджує, що йому пропонували взяти участь в обміні на українських військовополонених, які перебувають на окупованій території Донбасу.

За його словами, він відмовився, оскільки є громадянином України і мешкає в Харкові.

Сьогодні, 30 січня, Київський райсуд Харкова визнав Кромського винним у скоєнні злочинів, передбачених ч.1. ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч.1 ст.294 (масові заворушення), ч.2 ст.289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) КК України. “Топаза” засудили до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Обвинувачення вимагало 15 років ув’язнення.

Суд вказав, що частина попереднього ув’язнення (з 28 березня по 29 березня 2014 р., з 26 квітня по 12 вересня 2014 року, з 17 грудня 2014 р. до 20 червня 2017 р.) має бути зарахована до терміну відбування покарання з розрахунку день за два (за “законом Савченко”). Таким чином, “Топазу” залишилося провести у в’язниці близько двох років.

За даними слідства, “Топаз” був організатором захоплення приміщення Харківської ОДА 1 березня 2014 року, брав участь у побитті учасників Євромайдану, яких змусили пройти через так званий “коридор ганьби”, а також організатором масових заворушень 14 березня 2014 року на вулиці Римарській, під час яких загинули люди.

“Топаза” затримали 28 березня 2014 року. Наступного дня Ленінський райсуд Харкова обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, який він порушив. 25 квітня 2014 року Кромського затримали у Донецьку та взяли під варту.

Ігнат Кромськой, він же “Топаз”, прославився після вірусного відео, знятого в таборі “Антимайдану” в Маріїнському парку.

Rost

Журналіст “Українського репортера”