Терористи на Донбасі беруть під контроль українські підприємства (+відео)

Донецькі й луганські терористи заявили, що підприємства, які перебувають під українською юрисдикцією  і розташовані на тимчасово окупованій території Донбасу, переходять під “зовнішнє управління” “ДНР” і “ЛНР”.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна” з посиланням на джерела у самопроголошених республіках.

“На підприємствах з українською юрисдикцією в “ЛДНР” з нуля годин 1 березня вводиться “зовнішнє державне управління”. Податки надходитимуть до бюджету “республік”, – заявили співрозмовники агентства.

Слово “націоналізація” не фігурує, оскільки “зовнішні адміністрації” введені формально без зміни власника.

Керувати захопленими активами і в “ЛНР”, і в “ДНР” будуть ЗАТ “Внешторгсервис”.

Найбільше від дій бойовиків потерпає колишній “господар Донбасу” Рінат Ахметов. 28 лютого впродовж усього дня йшли повідомлення про прихід озброєних людей для “інвентаризації активів”. Знаковими стали взяття під контроль “Донбас-Арени”, особистої резиденцї олігарха “Люкс”, бази ФК “Шахтар” у селищі Кірша, фешенебельного готелю “Донбас Палас” і офісного центру “Пушкінський” у самому центрі Донецька, де раніше розташовувались керівні органи компаній Ахметова.

У Луганську повідомили про запровадження зовнішнього управління в компаніях “Краснодонвугілля”, “Ровенькиантрацит” і “Свердловантрацит”, які входять до ДТЕК Ахметова.

Сьогодні лідер донецьких терористів Олександр Захарченко повідомив, що під зовнішнє управління в ОРДО перейшли майже  40 підприємств української юрисдикції.

Нагадаємо, 27 лютого бойовики ОРДЛО заявили, що припинять поставки вугілля до України, а також запровадять “зовнішнє управління” на підприємствах, що працюють на окупованих територіях, якщо до 1 березня не припиниться блокада.

Вчора СБУ оприлюднила запис розмови ватажка “ДНР” Олександра Захарченка, з якої випливає, що терористичні організації на Донбасі готують власну “блокаду”, зокрема поставок вугілля на територію вільної України.

Блокада стала серйозно заважати бізнесу на окупованих територіях. У понеділок зупинився останній металургійний актив у самопроголошених республіках. Загасив останню домну Донецький металургійний завод, у якого вичерпався запас залізної руди. У плавку у неділю домна дала останні 400 тонн металу за звичайної денної норми 1500 тонн. Крім того, вчора “Славтяжмаш” скасував замовлення Єнакієвського металургійного заводу на виготовлення устаткування.

Фото Konstantin Chernichkin/Reuters

Rost

Журналіст “Українського репортера”