Голова Єврокомісії запропонував реформувати ЄС

Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер у щорічному зверненні до країн Європейського Союзу запропонував провести низку реформ. Його основна ідея – поєднати посади голови Єврокомісії і голови Європейської ради, запровадити євро на всій території ЄС, а також створити європейські збройні сили до 2024 року.

Централізація влади в руках однієї людини призведе до того, що “Європа краще функціонуватиме”, пояснив політик. Водночас Юнкер зазначив, що не хоче одноосібної влади над Старим Світом і новий пост готує не для себе. Голова Єврокомісії, призначений в 2014 році, запевнив, що не збирається переобиратися на другий термін.

Нагадаємо, що голова Єврокомісії керує головним виконавчим органом єдиної Європи і координує роботу 28 комісарів – від кожної держави-члена ЄС. Ця посада запроваджена в 2009 році. Термін повноважень голови Єврокомісії становить п’ять років з можливістю обрання на другий термін.

Європейська рада, у свою чергу, є вищим політичним органом ЄС, в якому також представлені всі країни – члени союзу. Ця посада запроваджена фактично з моменту заснування ЄС. Голова Ради ЄС (зараз це колишній польський прем’єр Дональд Туск) обирається на 2,5 року. У 2017 році Туска переобрали на другий термін, і в майбутньому політик планує повернутися на батьківщину й узяти участь у парламентських виборах 2019 року.

Експерти згодні, що обидві ці посади мають дублюючі функції. Однак поєднати їх досить складно, адже доведеться вносити зміни до статуту ЄС.

Консенсус з приводу пропозицій Юнкера в даний час навряд чи можливий. Як пише німецька Frankfurter Allgemeine, у Німеччині, головному “економічному локомотиві” ЄС, слова про об’єднання ключових посад Європейського Союзу сприйняли скептично.

Необхідність визначити подальший шлях ЄС виникла після Brexit – британського референдуму щодо виходу країни зі складу Євросоюзу. Нова концепція для ЄС і була лейтмотивом у виступі Юнкера – колишнього прем’єр-міністра Люксембургу.

У своєму виступі Юнкер також заявив, що міграційна криза і бум радикального популізму – відступили. На думку голови Єврокомісії, ЄС “повільно, але впевнено набирає обертів”.

Жан-Клод Юнкер додав, що для координації фінансової політики ЄС потрібен окремий міністр фінансів, а задля швидкого зростання економіки до зони євро мають приєднатися всі країни ЄС. Зараз до єврозони не входять Угорщина, Данія, Польща, Румунія, Хорватія, Чехія, Швеція, Болгарія і Румунія. Дві останні вважаються “слабкими ланками”, які можуть погіршити становище економіки ЄС, як і обтяжена величезними боргами Греція. Вона входить до єврозони і є важким баластом для розвитку європейської економіки.

У своїй промові Юнкер знову підняв питання про створення оборонного союзу ЄС – спільних збройних сил європейського континенту. Розмови про їх створення ведуться давно, однак поки без жодних практичних результатів.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *