Інвалідний візок. Ноші. Суд. Знову Насіров (оновлено)

До Шевченківського районного суду Києва доставили Романа Насірова. Його привезли сюди в кареті “швидкої”, підозрюваного в інвалідному візку перемістили до приміщення.

У судовій залі Насіров лежить на ношах. У нього – 9 адвокатів, серед них є і вельми відомий – Віктор Петруненко! Вони стверджують, що затримувати їхнього підзахисного не має підстав, вони очікують на документи обвинувачення, з якими виступить в суді прокурор. Сьогодні керівника ДФС мають або заарештувати, або ж відпустити під заставу, або ж Феміда прийме інше рішення.

Захисники Насірова звернулися до прокурора із запитанням, чи є усі документи про проведення медичного обстеження Насірова. У відповідь почули, що висновки лікарів дозволяють проводити засідання. Загалом початок сьогоднішнього судового процесу проходить у такому форматі: адвокати стверджують, що їхнього клієнта потрібно шпиталізувати, бо у нього не стабілізувався артеріальний тиск.

“Насірова катали у швидкій протягом ночі Києвом: до Інституту кардіології, до лікарні швидкої меддопомоги… Без харчування, не даючи можливість справити фізіологічні потреби” – так заявив один із адвокатів.

Прокурор у своєму виступі відкинув звинувачення захисту в тому, що прокуратура нібито порушила права підозрюваного. За його словами, саме суд 5 березня відклав засідання, щоб надати медичну допомогу Насірову. Представник прокурора попросив долучити до матеріалів справи необхідні медичні документи; суд погодився із цим.

Суддя Бобровник заслуховує клопотання адвокатів. Захист Насірова наполягає, щоб відкласти засідання, оскільки підозрюваному необхідно надати меддопомогу. Пролунало, що Насірова силоміць затримали в лікарні “Феофанія” і повезли на суд. Мовляв, це “катування”…

Час од часу захисники стверджують про “грубе порушення прав” підозрюваного. Вранці, 5 березня у “Феофанії” детективи, мовляв, не дозволили зміряти артеріальний тиск. Не було жодного медичного обстеження. Прохід до його палати заблокували детективи НАБУ. Вимагають надати кваліфіковану медичну допомогу.

Суддя звернув увагу адвокату, щоб він говорив на адресу суду, а не… до громади, до повної зали.

Коли суддя запитав думку Насірова, то той сказав, що треба завершити медичне обстеження, і тільки тоді він зможе надавати пояснення.

“Ми чули заяви про інфаркт, про інше, які не підтвердилися…”, – сказав прокурор.

Йдеться про те, щоб допитати в суді лікаря. Водночас захист наполягає на медичному обстеженні, щоб відкласти засідання.

Суд ухвалив: засідання – продовжити.

Адвокати продовжують наполягати: є “обгрунтовані підтвердження, що чинився тиск на лікарів”. Вони побоюються, що медик, який виступить в суді, “буде під впливом” обвинувачення. Акцентують увагу, що в інституті кардіології не змогли надати висновок про стан хворого, оскільки не мали у своєму розпорядженні медичні документи х клініки “Феофанія”. І просять допитати в суді медиків з інституту кардіології.

На думку обвинувачення, “йде свідоме затягування справи”. Прокурори проти того, щоб заслухати усіх лікарів, які підписували медичний висновок. Суд задовольнив це клопотання. Адвокати парирують, що це, мовляв, їхнє право запрошувати свідків… Вони заявили про відведення судді.

Об 11:45 суд оголосив перерву, щоб передати заяву про відведення іншому слідчому судді…

Cуд відбудеться 6 березня

Клопотання адвокатів про відведення судді буде розглянуто у понеділок, 6 березня. Про це журналістам повідомила секретар Солом’янського райсуду Києва Яна Квітченко:

“Відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” у будь-якому суді діє місцеве самоврядування. Зборами суддів було прийняте рішення, що чергування слідчих суддів здійснюється виключно в суботу. Тому ми не маємо права сьогодні, в неділю, розглядати заяву про відведення слідчого судді Бобровника. Заява про відвід судді буде завтра передана безпосередньо до канцелярії суду і автоматично розподілена на відповідного суддю”, – повідомила прес-секретар.

Розглянуть клопотання в приміщенні Апеляційного суду Києва.

Підготувала Світлана КОВАЛЬОВА
Фото Кирила ХМІЛЬОВА

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *