Висновки НАБУ щодо пацієнта Насірова

Національне антикорупційне бюро роз’яснило ситуацію щодо підозрюваного Романа Насірова.

2 березня під час проведення слідчих дій в рамках розслідування так званої «газової справи» голову Державної фіскальної служби України, якого детективи НАБУ підозрюють у зловживанні службовим становищем, що спричинило збитки державі у розмірі понад 2 млрд грн, було знайдено на території клінічної лікарні «Феофанія».

Оскільки поведінка підозрюваного дала підстави вважати, що він може ухилятися від слідства, було складено протокол про його затримання. Тоді через скарги на поганий стан здоров’я затриманого не було переміщено до установи тимчасового утримання. 3 березня, слідчі також не змогли перемістити голову ДФС, оскільки лікарі «Феофанії», посилаючись на важкий стан пацієнта, не надавали виписку.

Відтак, 4 березня керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури доручив детективам Бюро забезпечити здійснення додаткового медичного обстеження голови ДФС.

З цією метою підозрюваного було транспортовано до іншого спеціалізованого медичного закладу – Інституту кардіології ім. Стражеска. Документи про стан здоров’я з лікарні «Феофанія» були запитані, але протиправно не надавалися слідчим НАБУ та лікарям інституту ім. Стражеска до вечора 4 березня.

Попередні висновки обстеження голови ДФС комісією лікарів було отримано перед судовим засіданням. У висновку зазначалося, що підозрюваний не має гострих кардіопатологій.

Доповнений висновок лікарів отримано вже після оголошення перерви у судовому засіданні та надання медичних документів з клінічної лікарні «Феофанія». У ньому йдеться про те, що при стабілізації артеріального тиску пацієнт може продовжувати лікування в амбулаторних умовах, а на час обстеження невідкладної медичної допомоги не потребував.

Перешкод для доступу адвокатів до голови ДФС не чинилося.

У залі суду поруч із підозрюваним знаходилися лікарі швидкої, яка доставила голову ДФС з інституту ім. Стражеска на судове засідання.

Увечері 4 березня після оголошення перерви у судовому засіданні затриманого спочатку транспортували до спеціалізованого боксу лікарні швидкої медичної допомоги. Проте, після спілкування з медиками, було прийнято рішення транспортувати його за місцем проведення лікування до клінічної лікарні «Феофанія».

Наразі життю та здоров’ю голови ДФС загрози немає.

Наголошуємо, що усі дії детективів НАБУ та прокурорів САП є обґрунтованими і відповідають чинному законодавству”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *