Геннадій Зубко: “Буде розроблено маршрутну карту для об’єднаних громад Київщини”

Київська область є непростою, сказав під час брифінгу віце-прем’єр-міністр-міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. Тут є дуже багато точок впливу: політичних, бізнесових…

На Київщині процес добровільного об’єднання громад був одним із найскандальніших в Україні. Тут є чимало місцевих “князьків”, які хочуть шляхом маніпуляцій та тиску приєднати до своїх “володінь” нові землі, хто усіляко гальмує вибори у нових громадах, кому не подобаються прозорість у фінансових справах селища чи міста, хто й надалі намагається годувати з комунального бюджету свій сімейний клан…

А ще й недосконалість законів щодо реформи місцевого самоврядування збиває людей з пантелику, зрештою і закони суперечать один одному. У столичній області громади, звичайно, об’єдналися, але ж вибори тут не дозволено проводити.

Винні ЦВК? Парламент? Отож чи є світло в кінці тунелю? Про це 27 грудня “Український репортер” запитав у віце-прем’єр-міністра-міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка під час брифінгу: «Децентралізація та реформа місцевого самоврядування: результати другої хвилі соціологічного дослідження».

Київська область є непростою, – говорить Геннадій Зубко. – Тут є дуже багато точок впливу: політичних, бізнесових… Це самодостатня область, яка має дуже розгалужену систему центрів, які можуть бути адміністративними. І ми бачимо, що згідно з опитуваннями кожен українець хоче бути в адміністративному центрі.

А це — також один із чинників, який заважає прийняттю рішень щодо об’єднання громад. Думаю, що нам, разом з обласною держадміністрацією, обласною радою потрібно підсилити роботу на цьому напрямку. Ви знаєте, що перспективний план області складався 27 разів, це була найбільша кількість варіантів перспективних планів (в Україні. -Ред.).

Думаю, що сьогодні, коли є нове керівництво обласної держадміністрації, ми розробимо маршрутну карту, яка дозволить пришвидшити процес реформи. І найголовніше ­- додатково також вплинути (разом з усіма областями) на прийняття Верховною Радою низки законопроектів, які чекають в парламенті…

На жаль, 7 грудня, коли країна відзначала 25-річчя місцевого самоврядування, ми так і не дочекалися від парламенту “подарунку” — голосування за закони, які протягом півроку “лежать” у Раді. Тому, думаю, у 2017 році, під час нового сесійного засідання ми поставимо ці питання перед депутатами, і це також вплине на розвиток подій у Київській області.

Леонід ФРОСЕВИЧ
Відеоінтерв’ю з керівником Офісу реформ у Київській області Володимиром Удовиченком дивитися ТУТ

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *