Український кінематограф звільнили від ПДВ

Виробництво фільмів в Україні звільнили від сплати податку на додану вартість (ПДВ) до 1 січня 2023 року. За це проголосувала Верховна Рада, підтримавши у другому читанні проект закону №3238-д “Про внесення змін до Податкового кодексу щодо державної підтримки кінематографії в Україні”.

“Кінематографія як особлива складова культури набуває надзвичайного значення у теперішній час, адже саме кінематографія вносить неоціненний вклад у розвиток національних цінностей та культури українського народу.

Прийняття законодавчих актів стосовно захисту інформаційного телерадіопростору України вивільнило велику нішу від російського аудіовізуального продукту, а вітчизняна кінематографія не була до цієї ситуації готова, тож, станом на сьогоднішній день, її нерозвиненість, а також недостатня кількість кінозалів, поєднані з процвітанням піратства в інтелектуальній сфері, призводять до занепаду галузі та засилля іноземного продукту”, – йдеться у пояснювальній записці.

Якщо цей документ підпише Президент, “додатковим благом” платника податку перестануть вважати сплачену суб’єктом кінематографії вартість товарів та послуг, а саме: проїзду, проживання, харчування, охорони, страхування, медичного обслуговування, тренування, навчання, що пов’язані з виробництвом аудіовізуальних творів суб’єктами кінематографії України.

Від ПДВ звільнять не лише виробників фільмів made in Ukraine, а й іноземне кіно, озвучене українською мовою.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × one =