Зворушливе відео “Право жити”: прем’єра від “Смайликів” до Дня захисту дітей

До Міжнародного дня захисту дітей, який світ відзначає 1 червня, дитяча студія ТанцТеатру «Життя» «Смайлики» презентує новий кліп «Право жити». Зворушливе відео має на меті привернути увагу світової громадськості до вкраденого в українських дітей дитинства. Маленькі українці у пісні просять захистити їхнє право на життя. Вони закликають світову спільноту не мовчати! Українські діти хочуть елементарних речей: рости і розвиватися у своїй країні, мати живих і здорових батьків, спілкуватися з однолітками і навчатися у натхненних вчителів.

«Право жити, право жити – / Діти просять захистити право жити!», – співають десятки наймолодших вихованців студії «Смайлики». Це діти, яким зараз по 5-10 років. Це діти, дитинство яких уже уже третій рік краде жорстока повномасштабна війна в Україні.

У «Право жити» діти зі «Смайликів» просять захистити їхнє право на дитинство, їхнє право на життя. Тим часом, днями в Офісі Генерального прокурора України повідомили, що від 24 лютого 2022 р. в Україні внаслідок збройної агресії рф постраждали понад 1899 дітей. Станом на ранок 27 травня 2024 р., за офіційною інформацією ювенальних прокурорів, 548 дітей загинули та понад 1351 отримали поранення різного ступеня тяжкості. І ці цифри змінюються щодня…

– Сьогодні усі, без винятку, українські діти потерпають від війни, – каже режисер дитячої студії ТанцТеатру «Життя» «Смайлики», народна артистка України Ірина Мазур. – Московський агресор на очах усього світу руйнує їхнє дитинство: сотні невинно вбитих і тисячі поранених, мільйони полишили свій рідний дім або живуть і навчаються під час тривог в укриттях. Діти в Харкові у ці хвилини перебувають в укриттях десятки годин! Два роки локдауну через коронавірус, третій рік великої війни… Росте нове покоління українців, у яких немає дитинства.

В основу відео «Право жити» лягла авторська пісня знаного співака та шоумена Левка Дурка, який також знявся у кліпі. Під час зйомок у самому серці Львова оператору та режисеру відео Сергію Князєву вдалося зафіксувати унікальні кадри: маленькі «Смайлики» з усією дитячою щирістю та безпосередністю обіймають українських воїнів, які того дня проходили повз знімальний майданчик. «Дякуємо нашим воїнам за боротьбу! Слава нашим загиблим Героям! А світ закликаємо захистити право українських дітей на життя, освіту, відпочинок і дозвілля – під мирним небом, без тривог і гулу ракет над головами. Stay with Ukraine!», – додає Ірина Мазур.

Галина ГУЗЬО

Подивитися відео «Право жити» від «Смайликів» можна тут:

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *