Звірства окупантів: захисники “Азовсталі” повернулися без кінцівок, сліпими та у вкрай важкому стані

Після масштабного обміну військовополоненими додому повернулись 144 українських військових, серед яких 95 – захисники “Азовсталі”. Ці військові перебувають у вкрай важкому стані.

Дружина захисника “Азовсталі”, який ще перебуває в полоні, Наталія Заріцька прокоментувала ситуацію в ефірі телемарафону.

“Обміняно 144 особи, з них 95 – захисники “Азовсталі”. В них важкі поранення: ампутації рук, відсутність зору, осколкові поранення обох стоп, вогнепальне поранення грудної клітини, важкі опіки… Хлопці знесилені, але щасливі”, – розповіла Заріцька.

Вона висловила подяку Головному управлінню розвідки України, усім тим, хто долучився до цього обміну, а також зазначила, що рф підтверджує статус полонених лише через міжнародну організацію “Червоний хрест”.

“Мені підтвердили, що мій чоловік є військовополоненим. Він перебуває в Оленівці у так званій “ДНР”. Через чотири доби після евакуації з “Азовсталі” мені зателефонував представник “Червоного хреста” з Женеви і повідомив, що вони зафіксували вихід мого чоловіка з заводу. Раніше в мене такого підтвердження не було. Тепер я чекаю на обмін”, – зазначила вона.

Також жінка додала, що росія грубо порушує Женевську конвенцію і цьому є підтвердження.

“Ми не маємо змоги з ними звязуватися, надсилати посилки, немає інформації щодо переміщення. Бійці повертаються у важкому стані. Була дівчина, яку били палками. Буває таке, що людей тримають тривалий час із зав’язаними очима, або з пакетами на голові і забороняють розмовляти”, – зазначила дружина бійця.

Нагадаємо, що за Женевською конвенцією, полонені мають право двічі на тиждень телефонувати близьким.

Утім рідні військових з “Азовсталі” не чули їхніх голосів відтоді, як бійці покинули завод.

Нагадаємо, Україна повернула додому 144 захисників, з яких 95 оборонців “Азовсталі”. Серед них – 43 військовослужбовці полку “Азов”.

Як повідомлялося, 21 червня Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повернув до України 35 тіл загиблих захисників в обмін на 50 тіл окупантів.

14 червня Україна повернула тіла ще 64 загиблих захисників Азовсталі у Маріуполі в межах обміну тілами загиблих військовослужбовців у Запорізькій області.

Нагадаємо, вранці 7 червня до Києва привезли 160 тіл загиблих українських військовослужбовців із маріупольського заводу “Азовсталь”. Третина з них — з полку “Азов”.

Редакція

Редакція “Українського репортера”