Звірства окупантів: у Харкові рашисти обстріляли дев’ять цвинтарів та Меморіал жертвам тоталітаризму

Окупанти продовжують знищувати українські пам’ятки. У Харкові рашисти знищили Меморіал жертв тоталітаризму в Лісопарку та обстріляли цвинтарі.

Про це повідомила у Телеграм міська рада.

Зокрема, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, 24 лютого, із 20 об’єктів КП “Ритуал” було понівечено 9 цвинтарів.

“Зруйновано адміністративні будівлі цвинтарів, пошкоджено та зруйновано надгробні споруди”, – зазначили в департаменті житлово-комунального господарства.

Меморіальний комплекс жертв тоталітаризму відкрили у Харкові 17 червня 2000 року. Там перепоховані останки 4 302 військовополонених поляків, з них 493 офіцери – жертви українського “Катинського списку”. Також на цвинтарі поховано останки 2746 громадян колишнього СРСР різних національностей, які стали жертвами Народного комісаріату внутрішніх справ СРСР (НКВС) у 1937-1938 роках.

Нагадаємо, що окупанти знищили пам’ятник захиснику України Василю Сліпаку. Меморіал знаходився у селищі Луганське Донецької області.

Також в Ізюмі, що на Харківщині, вороги зруйнували Меморіал пам’яті Другої світової війни. Одна зі стелів пам’ятника впала від авіабомбардування окупантів.

У Бородянці на Київщині окупанти пошкодили монумент поета Тараса Шевченка. Таким чином, “російський світ” намагається знищити українську культуру.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”